Öğrencilerin okula giriş ve çıkışları için turnike sistemine geçildi

Haberimizde yer alan okulun uygulamasını ogretmenlericin.com olarak beğendik. Özellikle son dönemde okullarda yaşanan yabancı kişilerle alakalı durumların yaşanmaması adına ve öğrenci devamsızlığı adına okulda turnike sisteminin büyük kolaylık getirdiği gözükmektedir.

EDİTÖR:    22 Ekim 2016 Cumartesi, 17:13
Öğrencilerin okula giriş ve çıkışları için turnike sistemine geçildi

Öğrencilerin okula giriş ve çıkışları için turnike sistemine geçildi

Ankara ili Çubuk ilçesinde yer alan Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul girişinde uygulama soktuğu turnike sistemi ile televizyonların ana haberlerine konu oldu. Lisenin okul giriş ve çıkışlarında turnike sistemine geçmesi herkesin dikkatini o liseye çekti.

256 ÖĞRENCİ DEVAMSIZLIKTAN SINIFTA KALDI

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında devamsızlıktan  sınıfta kalan öğrenci sayısının 256 olduğu belirtilen Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci devamsızlıklarını önlemek adına turnike sistemini uygulamaya başladı. Şirketlerde, kömür ocaklarında, fabrikalarında olan uygulama meslek lisesinde de uygulamaya sokuldu. Kartı olmayan yabancı kişilerin okula girmeleri de bu sayede engellenmiş oldu. İzinsiz olarak okuldan kaçan öğrencilere de turnike ile önlem alınıyor.

VELİLERE MESAJ GİDİYOR

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Sofuoğlu yaptığı açıklamada öğrencilerin sabah 08.00-08.30 arasında turnikelerden geçmeleri gerektiğini açıkladı. 08:31 den sonra turnikeden geçmeyen öğrencinin velisine öğrenciniz okula gelmemiştir mesajı gitmektedir. Bu sayede velilerin çok çabuk şekilde öğrenci devamsızlığından haberdar olduğu belirtildi.

Öğretmenler için olarak bu uygulamanın hem devamsızlık adına hem de okul önünde öğrencileri rahatsız eden kişilerin okul bahçesine girmeleri engellenmiş oldu kanaatindeyiz ve bu uygulamanın özellikle liserin tamamında olması gerektiği kanaatindeyiz.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status