Toni Caravaca, ‘Mini Clasico’ Frikik Golü, Bizde Neden Çıkmıyor?

EDİTÖR:    27 Mart 2016 Pazar, 17:28
Toni Caravaca, 'Mini Clasico' Frikik Golü, Bizde Neden Çıkmıyor?

Toni Caravaca, ‘Mini Clasico’ Frikik Golü, Bizde Neden Çıkmıyor?

Hep imrenerek bakıyoruz böyle çocuklara. Yüzmede, futbolda, satrançta vb alanlarda harika öğrenciler, çocuklar görüyoruz.

Direkt aklımıza gelen; Bizde neden çıkmıyor?

Öncelikle bu tür unsurlar elbette yetenek, doğuştan gelme bir özellik. Ancak bu yetenekleri ortaya çıkarmak ve değerlendirmek ise ülke sistemi ile alakalı. Her eğitimci “Çoklu Zeka Kuramı” nedir, bilir ancak bunun uygulanması neredeyse olmaz. Sonra isyan edilir.

Eğitim Sistemi bu tür yeteneklerin keşfedilmesi için yeterli mi değil mi acilen tartışılması ve ona göre hareket edilmesi gerekmektedir.

Video’da izleyeceğiniz çocuk Barça’nın 13 yaşındaki cevheri Toni Caravaca. “Mini Clasico” olarak bilinen Barcelona-Real Madrid minikler maçı. İnsanın hayran olmaması elde bile değil.

Bu yetenekler bizim ülkemizde de var ve bu yetenekleri, çeşitli alanlarda yetenekli olan öğrencilerimizi keşfetmemiz lazım. Ortaya çıkarmamız lazım. Hem öğrenci için hem ülkemiz için elde edilecek başarılar bizleri gururlandıracaktır.

Öğretmenler olarak bize çok iş düşüyor. Evet çok iş düşüyor, sistem bu iş yükünü üzerimizden atmalı, öğretmenin rahatlıkla iş yapmasını sağlayacak bir program yapılmalı. Evrak işi, kağıt işi derken öğretmen camiası bunalmış durumda. Öğrenciyi öğretmeni ile bırakın, öğretmene destek olun, destek verin. Mutlu olan öğretmen ve öğrenci sistem içerisinde harikalar yaratacaktır bundan emin olabilirsiniz.

Bu başarıları yakalamak için ülke olarak yapacak çok işimiz var.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status