14 Haziran arefe günü ve idari izin günlerinde idarecilere ek ders ödenecek

14 Haziran arefe günü ve idari izin günlerinde idarecilere ek ders ödenecek

2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda bu sene ek ders karmaşası yaşanıyor. Seminer döneminde ek ders ile Arefe günü ek ders ödemelerinde karışıklık var.

14 Haziran arefe günü ve idari izin günlerinde idarecilere ek ders ödenecek

Haziran 2018 seminer dönemi öğretmenler ve idareciler için sona erdi. Birkaç ay önce yapılan açıklamada seminer çalışmalarının Ramazan Bayramından önce bir hafta, Ramazan Bayramı sonrası bir hafta toplamda da iki hafta yapılacağı belirtilmiş, son hafta yani 25-29 Haziran 2018 tarihinde de öğretmenlere idari izin verileceği açıklanmıştı. Seminer dönemi ek ders ücretinde öğretmenler geldikleri her gün için günlük 3 saat ek ders ücreti alacaklar. Ancak idareciler 9-10 Haziran 2018 günleri yapılan hafta sonu mesleki çalışmalarında ek ders ücretinden yararlanamayacaklar.

ÖĞRETMENLERİN ÜCRETİ


Öğretmenler seminer çalışmalarının başladığı ilk günden son güne kadar ek ders ücreti alacaklar.  Hafta sonu çalışma yapılmasına rağmen ek ders ücretlerini normal gündüz tarifesinden günlük 3 saat üzerinden alacaklar. Seminer döneminde öğretmenlerin ek ders ücretini hesaplarsak 9-13 Haziran 2018 tarihleri arasında günlük 3 saat ek ders alacaklar. 9-10-11-12-13 Haziran 2018 tarihlerinde bu 5 gün için günlük 3 saatten toplamda 15 saat ek ders ücreti alacaklar. 18-19-20-21-22 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan Bayram sonrası seminer çalışmalarında da öğretmenlere günlük 3 saatten toplamda 15 saat ek ders ücreti ödenecek.

İDARECİLERİN ÜCRETİ


Hafta sonu yapılan seminer çalışmalarında idarecilere ek ders ücreti ödenmeyecek. 14 Haziran 2018 tarihi yani Ramazan Bayramının Arefe günü olan perşembe günü idarecilere tam gün ek ders ücreti yazılacak. Bugün idari izin verilmesinden dolayı idarecilerin ek ders ücretinde kesinti yapılmayacak. Ayrıca idarecilerin 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında da ek ders ücretlerinden kesinti yapılmayacak. Milli Eğitim Müdürlükleri bu konuda kurumları bilgilendirirken Manisa Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda aşağıdaki açıklamalara yer verildi;
HAZİRAN AYI EK DERS PUANTAJLARI

HAZİRAN AYINA AİT EK DERS PUANTAJLARININ KBS ÜZERİNDEN ONAYLANARAK EN GEÇ 29 HAZİRAN CUMA GÜNÜ SAT 15.00 A KADAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDİLMESİ HUSUSUNDA BİLGİLERİNİZİ VE GEREĞİNİ ÖNEMLE RİCA EDERİM. NOT : ARİFE GÜNÜ  (14.06.2018 PERŞEMBE) İÇİN İDARECİLERE EK DERS YAZILACAK OLUP (TAM GÜN); ÖĞRETMENLERE İSE, EK DERS YAZILMAYACAKTIR. HALİL CAN-ŞUBE MÜDÜRÜ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum