19 Mayıs Ek Dersi Kesilir Mi, 19 Mayıs'ta Ek Ders Ödenir Mi?

19 Mayıs Ek Dersi Kesilir Mi, 19 Mayıs'ta Ek Ders Ödenir Mi?

19 Mayıs Ek Dersi Kesilir Mi, 19 Mayıs'ta Ek Ders Ödenir Mi?

19 Mayıs Ek Dersi Kesilir Mi, 19 Mayıs'ta Ek Ders Ödenir Mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı güzel görüntülerle geride kaldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için gelen soruları cevaplandırmıştık.

23 Nisan Cuma Günü Kutlanır Mı? 23 Nisan Hafta Sonuna Denk Gelirse Hafta İçi Kutlanır Mı? 23 Nisan Günü Ek Ders Ödenir Mi? 23-24 Nisan’da Ek Ders Ücreti Kesilir mi?

Soruları 23 Nisan döneminde bize en çok gelen sorulardan olmuştu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız yaklaşıyor. Sitemize bu yönde sorular gelmeye başladı sayılır. Öğretmenler İçin olarak biz bu konuya şimdiden açıklık getirelim.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu sene perşembe gününe denk geliyor. Malum 19 Mayıs resmi tatil. Okullar ve devlet daireleri resmi tatil nedeni ile kapalı olacak.

19 Mayısta Ek Ders Ödenir Mi?


19 Mayısta ek ders ödenir. Millî Bayramlarımız; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatildir. Milli Bayram günlerinde ek ders ödenir.

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller başlıklı 16.Madde'ye bakarsak;
b) (Değişik: 21/07/2007 tarihli ve 26589 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) İl düzeyinde millî ve mahalli bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahalli bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde (*)(Değişik: 10/05/2008 tarihli ve 26872 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerinde yönetici ve öğretmenlerin üzerlerinde bulunan ders görevlerini yapmış sayılacaklarından Milli Bayramlar'da ek ders ödenir.

[haber id="4399"]

23 NİSAN'DA EK DERS NEDEN ÖDENMEDİ?

23 Nisan bu sene cumartesiye yani tatil gününe denk geldi. Eğer hafta içi bir güne denk gelmiş olsaydı 23 Nisan ek dersi de ödenirdi.

Bu yüzden 19 Mayıs günü ek ders kesilmez, 19 Mayıs Bayramı ek ders ödenir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yönetici ve öğretmenlere o günün ek dersi ödenir.

Öğretmenler İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.