19 Mayıs Gününe Denk Gelen Kurs Ücreti Kurs Ek Dersi Ödenir Mi?

19 Mayıs Gününe Denk Gelen Kurs Ücreti Kurs Ek Dersi Ödenir Mi?

19 Mayıs Gününe Denk Gelen Kurs Ücreti Kurs Ek Dersi Ödenir Mi?

19 Mayıs Gününe Denk Gelen Kurs Ücreti Kurs Ek Dersi Ödenir Mi?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın olduğu gün olan 19 Mayıs resmi tatildir. Resmi tatillerde eğitim öğretim faaliyetleri, herhangi bir etkinlik yapılamaz.

19 Mayıs Bayramı resmi tatil olduğundan Destekleme ve Yetiştirme Kursu, egzersiz çalışması, etüt vs  yapılamaz bu yüzden ek ders ödenmez.

Kısaca;

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü resmi tatildir, tüm resmi tatillerde eğitim öğretim ile ilgili faaliyetler, kurs, yazılı, sınav vb yapılmaz. Resmi tatillerde Eğitim öğretim faaliyetinin yapılmaması sebebi ile ek ders ödemesi yapılmaz.

[haber id="4756"]

19 Mayıs'ta Ek Ders Ödenir Mi?


Bu soruya Öğretmenler İçin olarak açıklık getirmemize rağmen gelen sorularda 23 Nisan'da ek ders ödenmiyor da neden 19 Mayıs'ta ek ders ödeniyor soruları ile karşı karşıyayız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesinden dolayı ek ders ödemesi yapılmayacaktır ancak hafta içine denk gelmiş olsaydı normal ek ders ödemesi yapılacaktı. 23 Nisan hafta sonuna denk geldiği için hafta sonu normal bir ders olmadığından ek ders ödenmez. 19 Mayıs ek dersi ödenir. Eğer 19 Mayıs'ta bu yıl hafta sonuna denk gelmiş olsaydı 19 Mayıs ek dersi ödenmezdi.

[haber id="4752"]

Bu açıklamalar doğrultusunda başlığımızda yer alan soruyu cevaplarsak 19 Mayıs günü kurs yapılmayacağından ek ders ödemesi de yapılmayacak.

Ücretli Öğretmene 19 Mayıs'ta Ek Ders Ödenir Mi?


Ücretli öğretmenlerimize 23 Nisan'da olduğu gibi 19 Mayıs'ta da ek ders ödemesi yapılamayacaktır.

Öğretmenler İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.