İl Mili Eğitim Eğitim Müdürü Krizi

İl Mili Eğitim Eğitim Müdürü Krizi

İl Mili Eğitim Eğitim Müdürü Krizi

Şırnak’a İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan yöneticiler son 7 yılda 6 kez değişti. Son olarak 8 ay görevde kalan Mirza Tetik yerine Mirza Çazım atandı.

İlayda KAYA

Şırnak’ta İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve gelen yöneticiler görevinden ayrılıyor. Kentte, 2016 Şırnak olaylarından bu yana 6 kez İl Milli Eğitim Müdürü değişti. Henüz 8 ay önce koltuğa gelen Şırnak Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik birkaç gün önce görev iadesi yaptı. Tetik’in yerine Mirza Çayım göreve geldi. BirGün’e konuşan CHP Şırnak Merkez İlçe Başkanı Osman Yeren, kentte görevden alınan İl Milli Eğitim Müdürlerinin sorumlusunun AKP yönetimi olduğunu söyledi.

Osman Yeren, “2016 yılında Nurettin Yılmaz görevdeydi. Daha sonra Nazan Şener kadrolu olarak göreve geldi. Daha sonra 2 kişi daha geldi ama vekâleten göreve geldiler. Ahmet Özdemir, Mehmet Tatar… Mehmet Tatar 2 ay görevde kaldı. Daha sonra Mirza Tetik göreve geldi ve birkaç gün önce de Tetik yerine Mirza Çazım göreve geldi. Geldikleri gibi gidiyorlar. Bu denli müdür değişiyorsa eğitim sisteminin de sağlam kalmasını bekleyemeyiz. Sürekli arayış içindeler. Gelen kişi de AKP yönetimine yakın bir isim. Bu durumun liyakatle alakası yok. Bu şekilde Şırnak’a zarar veriyorlar” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e de seslenen Yeren özetle şu soruları yöneltti: “Bu durum Şırnak’ın hangi eğitim sistemine göre dizayn ediyor? Kısa süre görev yapıp sonra görevden alınmalarının nedeni nedir?”

2016’dan bu yana Şırnak’a atanan İl Milli Eğitim Müdürlerinin isimleri şunlar:

• Nurettin Yılmaz
• Nazan Şener
• Ahmet Özdemir
• Mehmet Tatar
• Mirza Tetik
• Mirza Çazım

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum