Minibüs devrildi 11 öğretmen yaşamını kaybetti

Yatılı okul minibüsünde yer alan 11 öğretmen minibüsün aşırı hızlı olmasından dolayı oluşan kazada hayatını kaybetti.

Minibüs devrildi 11 öğretmen yaşamını kaybetti

Minibüs devrildi 11 öğretmen yaşamını kaybetti

Chonburi’de minibüsün aşırı hız nedeni ile kontrolünü kaybetmesi sonucu kaza oldu. Kazada minibüste bulunan 11 öğretmen hayatını kaybetti.

Tayland’a bağlı Chonburi eyaleti büyük bir kaza ile sarsıldı. Eyalatte yer alan yatılı bölge okulundan kalkan ve içerisinde 11 öğretmenin de yer aldığı minibüs Tayland’ın başkenti Bangkok’a doğru seyir halindeyken kaza yaptı.

Kazada 11 öğretmen yaşamını yitirirken kaza yeri savaş alını andırdı. Eyalet yetkilileri kaza nedeninin aşırı hız olacağını ifade ettiler.

ÖLÜMLÜ KAZALARDA İKİNCİ

Tayland trafik kazaları ve ölümlü trafik kazaları konusunda Dünya’da ikinci ülke olarak anılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) istatistiklerine göre ölümlü trafik kazalarında Libya ilk sırada yer alırken, Libya’yı ölümlü trafik kazalarında Tayland izliyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 170 ülkede yaptığı araştırma verilerine göre her yıl trafik kazalarından 1 milyon 300 bin kişi hayatını kaybediyor. En çok ölümler ise yayalar ve bisiklet sürücülerini etkiliyor.

WHO istatistiklerinde ölümlü kazaların büyük bölümünün gelir seviyesi düşük ya da orta düzeyde olan ülkelerde olduğu dikkat çekmektedir. WHO’nun dikkat çekici diğer tespiti ise gelir seviyesi düşük ülkelerde yer alan araç sayısının dünyadaki araç sayısının hemen hemen yarısına sahip olması.

Kaza resmi ntv.com.tr den alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM