Mültecilere Sen Bak Ödülü Onlar Alsın!

Mültecilere Sen Bak Ödülü Onlar Alsın! Midilli’de yaşayan nineler Nobel Barış Ödülü’ne aday oldular. Midilli adasında yaşayan halk, Türkiye kıyılarından gelen binlerce sığınmacıya kucak açıp şefkat gösterdikleri gerekçesiyle Nobel Barış Ödülü’ne resmi olarak aday gösterildi. Norveç merkezli Nobel Vakfı’na gönderilen resmi talep yazısında; Atina Akademisi, Yunanistan Rektörler Birliği ve Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’un imzası bulunmakta. Midilli halkını […]

Mültecilere Sen Bak Ödülü Onlar Alsın!

Mültecilere Sen Bak Ödülü Onlar Alsın!

Midilli’de yaşayan nineler Nobel Barış Ödülü’ne aday oldular.

Midilli adasında yaşayan halk, Türkiye kıyılarından gelen binlerce sığınmacıya kucak açıp şefkat gösterdikleri gerekçesiyle Nobel Barış Ödülü’ne resmi olarak aday gösterildi.

Norveç merkezli Nobel Vakfı’na gönderilen resmi talep yazısında; Atina Akademisi, Yunanistan Rektörler Birliği ve Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos’un imzası bulunmakta.

Midilli halkını Emilia Kamvisi (85) ile denizden yüzlerce sığınmacıyı kurtaran balıkçı Stratis Valiamos (40) temsil ediyor. Ayrıca Barış Ödülü’ne aday gösterilenler arasında sığınmacılara yardım eden Amerikalı film yıldızı Susan Sarandon da bulunuyor.

Ülke olarak kimseden bir beklentimiz, birilerinden takdir, teşekkür, ödül bekleme gibi bir huyumuz yok.

Lakin Avrupa’nın, Dünya ülkelerinin göz göre göre ölüme terk ettiği, ülkelerinden yavaş yavaş kovdukları mültecilere dünya üzerinde sahip çıkan tek ülke Türkiye!

Bizler Yunanistan gibi “bize ödül verin” dilekçesi yazacak da değiliz.

Başlık bilerek atılmıştır. Ses getirmesi ve yazıya olan ilgiyi arttırması için.

Peki, mültecilere ilgiyi arttırmak, onlara dikkat çekmek ve insani yardım almaları için nasıl başlıklar atılmalı?

Bu atılan başlıklar sadece ekranda, kağıtta mı kalmalı?

Mültecilere Sen Bak Ödülü Onlar Alsın!

Sahil kıyılarına vuran cansız bedenler, minik canlar, Türkiye’de dilenen yüzlerce kadın, çocuk için bir şeyler yapılmalı.

Mültecilere Sen Bak Ödülü Onlar Alsın!

Ayrıca ülke içi dengeyi hızla bozan bu tutum düzeltilmeli. Halkımız ile mülteciler arasında her gün kavga, yaralama, olaylar yaşanmaktadır.

Nobel Ödülü, bir bebeğe süt içirildi diye Cumhurbaşkanı tarafından yazılı dilekçe verilen Yunan halkına verilmeli tabii… Türk Atasözü diyor ki, “Ağlamayana Meme Vermezler.”

Takipçilerimizden Gelen Bir Yazıdır. Yazıyı Gönderen: Kutay T. K.

Dünyadan Haber
Dünyadan

 

Önemli: Bilgi ve haberlerimizi, Facebook, Twitter ve Google+1 da paylaşırsanız memnun oluruz.

© Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan bilgiler, resimler, haberler izin alınarak, kaynak gösterilmek kaydıyla kullanılabilir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM