Öğretmen başörtüsünü çıkartmayan öğrenciyi sınavdan attı

Başörtüsünü çıkartması istenen öğrenci başörtüsünü çıkartmadığı için sınavdan atıldı. Okul yönetimi benzer durumların yaşanmaması için çalışma başlatıldığını açıkladı.

Öğretmen başörtüsünü çıkartmayan öğrenciyi sınavdan attı

Öğretmen başörtüsünü çıkartmayan öğrenciyi sınavdan attı

Kanada’da yaşanan olayda sınava başörtüsü ile gelen Müslüman öğrenci öğretmeninin başörtüsünü çıkartmasını istemesi üzerine inancı gereği çıkartmayacağını belirtti, öğretmen ise sınava başörtüsü ile girmeyeceğini belirterek sınavdan attı. Okul yönetimi olanlar karşısında benzer olayların yaşanmayacağını vurguladı.

KOPYA ÇEKEBİLİR

Kanada’da Maisonneuve adlı okulda yaşanan olay Kanada gündemine yansıyınca okul yönetimi açıklama yaptı. Sene başında biyoloji öğretmeni tarafından öğrencilere sınavlara başörtüsü, şapka ve uzun saçla gelinmemesi uyarısı yapıldığı belirtildi. Öğretmen tarafından yapılan bu kısıtlamaların öğrencinin kulaklık takarak kopya çekme ihtimalinden dolayı yapıldığı belirtildi. Okul yönetimi öğretmen tarafından önceden belirtilen bu kurallara öğrencilerin uyması gerektiği belirtildi.

ÖĞRETMEN İNSİYATİFİNDE

Okulun bağlı olduğu Eyalet Başbakanı Philippe Couillard ise yaptığı açıklamada bu tarz yasakların öğretmen insiyatifinde olduğu belirtildi. Couillard, yaşanan olayın hoş olmadığını ancak okul yönetimi tarafından verilen bilgiye göre sorunun okul içerisinde çözüme kavuşturulmasına sevindiğini ifade etti.

SİSTEM DÜZENLENECEK

Eyalet içerisinde yeni bir eğitim yasası düzenlemesi yapılacağı yetkililer tarafından belirtilerek bu tarz kısıtlamalar için gerekli düzenlemelerin en kısa sürede parlamento da düzenleneceği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM