Öğretmene Verilen Hediyeye Sınırlama Getirildi

Öğretmene Verilen Hediyeye Sınırlama Getirildi Bu sefer bu sınırlamayı Almanya yaptı. Berlin Eğitim Senatörlüğü’nün aldığı karara göre bir öğrenci, öğretmenine tek başına bir hediye verecekse hediyenin fiyatı 10 Avro’dan pahalı olmayacak. Ülkemizde hediye alma yasağı sık sık hatırlatılmaktadır. En son yaptığımız haberde; “Hediye Alma Yasağı” Uyarısı Bundan bahsetmiştik. 200 Avro’luk hediyeyi alan Öğretmene aldığı hediye için 4000 Avro […]

Öğretmene Verilen Hediyeye Sınırlama Getirildi

Öğretmene Verilen Hediyeye Sınırlama Getirildi

Bu sefer bu sınırlamayı Almanya yaptı. Berlin Eğitim Senatörlüğü’nün aldığı karara göre bir öğrenci, öğretmenine tek başına bir hediye verecekse hediyenin fiyatı 10 Avro’dan pahalı olmayacak.

Ülkemizde hediye alma yasağı sık sık hatırlatılmaktadır. En son yaptığımız haberde;

Öğretmene Hediye Alma Yasağı
Öğretmene Hediye Alma Yasağı

“Hediye Alma Yasağı” Uyarısı

Bundan bahsetmiştik.

200 Avro’luk hediyeyi alan Öğretmene aldığı hediye için 4000 Avro ceza 

2015 yılı içerisinde Berlin’de yaşanan bir olayda öğrenciler aralarında para toplayarak öğretmenlerine 200 Avro’luk Loriot heykelciği hediyesini aldılar. Bu hediye ülkede tartışmaya konusu oldu. Öğretmen hediyeden mutlu olmasına rağmen bir anda ceza ile karşı karşıya kaldı. Hediyeyi alan öğretmen aldığı hediye için 4000 Avro ceza ödedi. Bu olaydan sonra öğrencilerin öğretmenlere vereceği hediye tutarında Berlin Eğitim Senatörlüğü tarafından sınırlama getirildi.

Berlin Eğitim Senatörlüğü hediyelerin sınırlarını tekrar güncelleyerek yeni sınırlamaları belirledi. Berlin Eğitim Senatörlüğü’nün yeni düzenlemesine göre, bir öğrenci, öğretmenine tek başına bir hediye verecekse hediyenin fiyatı 10 Avro’yu geçmeyecek. Öğrencilerin grup olarak almak istedikleri hediyenin fiyatı ise 30 Avro ile sınırlı tutulacak. Artık öğretmenler için öngörülen ortak hediye tutarı neredeyse bir demet çiçekten daha pahalı olamayacak.

Özel İzinle 50 Euro Hediye Verilebilir

Berlin Eğitim Senatörlüğü tarafından alınan kararla devlet okullarında geçerli olacak yeni uygulama kapsamında öğretmenlere 50 Euro’ya kadar değer biçilen hediyeler de alınabilecek. Ancak söz konusu fiyattaki hediyeleri öğretmene vermek için okul denetleme kurulundan özel izin alınması gerekecek.

Öğretmenler İçin

Dünyadan Haber
Dünyadan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hediye öğretmen yasak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM