Tebeşirli kara tahtada sanatını konuşturan öğretmen

Üniversitede derslere giren Tayvanlı öğretmen Shu-Te Üniversitesi bünyesinde anatomi öğretmeni olarak görev yapıyor. Kara tahtada çizdiği resimlerle harikalar yaratıyor.

Tebeşirli kara tahtada sanatını konuşturan öğretmen

Tebeşirli kara tahtada sanatını konuşturan öğretmen

Resimlerde gördüğünüz öğretmen klasik bilinen kara tahtada yeteneği ile birlikte ders anlatıyor. Gününüzde son sistem teknolojik araçların kullanıldığı sınıfların aksine öğretmen tebeşirli kara tahta kullanmayı tercih ediyor.

Özellikle uzak doğuda teknolojik araçlar, teknoloji kullanımı yaygınken resimde gördüğünüz Tayvanlı üniversite hocası kra tahta kullanmayı seçmiş durumda.

ANATOMİ ÖĞRETMENİ

Üniversitede derslere giren Tayvanlı öğretmen Shu-Te Üniversitesi bünyesinde anatomi öğretmeni olarak görev yapıyor. İsmi Chuan-Bin Chung olan anatomi öğretmeni aynı zamanda bir sanatçı. İllüstrasyon sanatçısı olan ve çizim kabiliyetini derslerine yansıtan öğretmen öğrenciler ve üniversite tarafından çok seviliyor. Ülke basınında takdir edilen konuma gelen öğretmen tebeşir tozundan, kara tahtadan vazgeçemediğini ifade ediyor.

ÖĞRENCİYE TEKRAR YAPTIRIYOR

Anatomi öğretmeni ve İllüstrasyon sanatçısı Chuan-Bin Chung, yaptığı çizimlerden sonra öğrencilere çizim tekrarları yaptırdığını belirtirken, bu şekilde anlattığı konuların daha iyi öğrenildiğini ve öğrencilere daha yararlı olduğunu ifade ediyor. Bored Panda’nın sorularını yanıtlayan ve röportaj veren öğretmen Chuan-Bin Chung, sanat eseri yoluyla konuyu öğrencilere vermenin, aktarmanın hem kendisi için hem de öğrenciler için faydalı olduğunu bu şekilde daha kalıcı bir ders yaşadıklarını vurguluyor.

Anatomi öğretmeni, teknolojinin günümüzde ne kadar yararlı olduğu gerçeği bilinse de bu şekilde teknolojiden daha yararlı bir ders ortamı oluştuğunu, öğrenciler ile etkileşimin daha üst seviyede gerçekleştiğini anlatarak günümüz teknolojisinin yararına değinirken aşırı teknoloji kullanımının sınıf içi etkileşimi azalttığı gerekçesi ile de eleştiriyor.

Log’dan alınan resimler;

tebesirli-kara-tahtada-sanatini-konusturan-ogretmen-Chuan-Bin-Chung--Shu-Te
Chuan-Bin Chung

 

Shu-Te
Shu-Te

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM