EFT ve Havale Arasındaki Farklar Nelerdir?

EFT ve Havale Arasındaki Farklar Nelerdir? EFT ve Havale internet ve mobil bankacılık olarak günümüzde artan internet kullanımıyla birlikte hayatımızda kolaylıklar sağlamaktadır. Yapacağımız işlemlerde internetten güvenli bir şekilde şirketler ve bireylere banka işlemlerinde hızlı kolay ve güvenilir bir hizmet sunulmaktadır. EFT işlemleri banka işlemlerinizin tek dokunuşla hizmete sunmaktadır. Dört farklı işlemle gerçekleşen hızlı güvenilir banka […]

EFT ve Havale Arasındaki Farklar Nelerdir?

EFT ve Havale Arasındaki Farklar Nelerdir?

EFT ve Havale internet ve mobil bankacılık olarak günümüzde artan internet kullanımıyla birlikte hayatımızda kolaylıklar sağlamaktadır. Yapacağımız işlemlerde internetten güvenli bir şekilde şirketler ve bireylere banka işlemlerinde hızlı kolay ve güvenilir bir hizmet sunulmaktadır.

EFT işlemleri banka işlemlerinizin tek dokunuşla hizmete sunmaktadır. Dört farklı işlemle gerçekleşen hızlı güvenilir banka işlemlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlar. EFT gönderen, banka, alıcının bankası, alıcının olduğu dört basamakta tamamlanan işlem zincirlerinden oluşmaktadır. Yapacağınız işlemler de kolaylıkla hallede bilirsiniz. EFT işlemleri hafta sonları hariç mesai saatleri içerisinde kısa onay süresi içerisinde gerçekleştire bilirsiniz. EFT işlemleri bankadan bankaya farklılıklar göstermekle birlikte 1-3 tl arası bir ücrete tabi tutulmaktadır. Havale işlemleri biraz daha uzun ve gerekli şartları fazla olsa da güvenilir şekilde işlemlerinizi halletmenizde yardımcı olmaktadır. Havale işlemleri kendi hesaplarınız ve ya aynı banka dahilinde ki diğer hesaplar arsında gerçekleşmektedir. Havale işlemleri 3 ana şekilde gerçekleşmektedir. Havale banka, posta ve bilgisayar yoluyla gerçekleştire bilirsiniz. Havale işlemleri banka onayı ardından başlamaktadır. Havale işlemi yapacak kişinin banka onayı ardından işlemi gerçekleşmeye başlar. Havale işlemlerinde ki ücretler bankalardan bankalara göre farklı ücretlendirilmesi gerçekleştirilir. Havale işlemleri gerçekleştirmek için bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

EFT GENİŞ ÇAPLI

EFT internet bankacılığı ve Havale işlemleri temel olarak aynı işleri yapmaktadır fakat EFT yapmak Havale işlemlerine göre daha kısa yapabilecekleri alan daha geniştir. Havale işlemeleri sadece tek banka üzerinden gerçekleştirilebilirken EFT tüm bankalar ile işlemlerini yapabilirler. EFT de yapacağınız zaman dört adımla gerçekleşen işlemler Havale yapılacağı zaman daha fazla bilgi istenir ve buda işlemlerinizin uzamasında ki bir etkidir. EFT işlemleri çok kısa süresinde gerçekleşirken Havale işlemleri daha geç sonuçlanmaktadır. Havale işlemleri genel olarak EFT ye göre daha cüzi bir miktarlara yapılmaktadır. EFT yapılmak istendiği zaman günün belirli saatlerinde yapabilecekken Havale işlemleri günün her saatinde yapılabilir. İnternet bankacılığında ikisi de hayatımızda kolaylıklar sağlamaktadır. EFT işlemlerinin onay süreleri çok kısadır acil olan işlerinizde havale yerine tercih edile bilinir. Havale işlemleri kişilerin ve işlemlerin güvenliği için bilgilendirme kısmı detaylıdır.

Öğretmenler için

Ekonomi Haber
Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM