Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı?

Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı? Yatırımcılığın sektörde belirgin olarak sosyal hayatımıza lanse edildiği ilk durak noktası olan döviz ve altın yatırımcılığı gün geçtikçe farklı alanlara da yönelmiş durumdadır. Yönelim gösterdiği bir diğer alan ise borsa yatırımcılığı olmuştur. Bunların sırasını gayrimenkul ve arsa yatırımcılığı da almaktadır. Öncelikli olarak altın ve döviz konularında yatırım yapmakla yatırımcılığa […]

Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı?

Gram Altın Mı Çeyrek Altın Mı?

Yatırımcılığın sektörde belirgin olarak sosyal hayatımıza lanse edildiği ilk durak noktası olan döviz ve altın yatırımcılığı gün geçtikçe farklı alanlara da yönelmiş durumdadır. Yönelim gösterdiği bir diğer alan ise borsa yatırımcılığı olmuştur. Bunların sırasını gayrimenkul ve arsa yatırımcılığı da almaktadır. Öncelikli olarak altın ve döviz konularında yatırım yapmakla yatırımcılığa başlayanlar, şuanda eskisi kadar altın ve döviz yatırımına rağbet göstermemektedir. Bunun ise başlıca sebepleri hızlı kazanma isteğidir. Kısa süre içerisinde elindeki miktarı yükseltmek isteyen yatırımcılar, borsa ve arsa gibi alanlara yönelip o alanlarda yatırımcılık yapmaya heveslidir.

ALTIN YATIRIMCILIĞI

Özellikle altın yatırımcılığı konusu, uzun yıllardır hayatımızda olan bir konudur. Zamanında “ yastık altı “ olarak nitelendirilebilecek bir yatırım türü olmuştur. Aslında diğer yatırımlarınında başlangıç noktasıdır. Borsa gibi hızlı kazandıran bir yatırım türü değildir lakin belli süre zarfı geçtikten sonra kullanıcılarının yüzünü güldüren en ideal yatırım aracı olarak, günümüzde varlığını korumaktadır. Altın yatırımcılığı genel olarak ülkemizde çeyrek, yarım, tam ve gram altın olarak yapılmaktadır. Daha eskilerinde ise bilezik ve yüzüklerle de yatırımcılık yapılmaktaydı. Şuanda o kadar rağbet görmemesinin bir diğer sebebi ise, bileziğe yatırım yapanların uzun süre zarfları geçtikten sonra bileziğinin gramının düştüğünü görmesi oldu. Gramında düşme yaşayan bileziğe, eğilimlerin sayısı da bu sebeplerden dolayı bir hayli azalmıştır. Daha sonraki yıllarda özellikle çeyrek altın olarak yatırım aracı olarak görünmeye başlandı. Şuanda ise çeyrek ve gram altın olarak yatırım aracı olarak görülmektedir. İşte tam burada, insanların aklına “ Çeyrek altın mı? Gram altın mı? ” sorusu geliyor.

Uzman yatırımcılar tarafından gram altn ideal yatırım aracı olarak görülüyor. Bunun başlıca nedenlerinden birisi ise, gram altının kendine özgün çeşitleri ve türleri olmasıdır. Ayrıca yapılan araştırmalar ve ekonomistlerin yazdıkları makalelerden de anlaşılıyor ki, gram altın çeyrek altına nazaran kullanıcısına daha fazla kazandıran bir yatırım aracıdır. Çeyrek altın almak isteyen yatırımcılar mecburi 1.75 gram çeyrek altın almak zorundadır. Gram altında ise gram zorunluluğunun olmayışı, bu konuda parasını sabit bir tutarda belirlemek isteyenlerin de uğrak noktası oluyor.

Öğretmenler İçin

Ekonomi Haber
Güncel Ekonomi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
altın yatırım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM