Kredi ve Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenlere Çözüm Önerileri

Kredi ve Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenlere Çözüm Önerileri Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız borcunuzun yasal takibe düşmemesi için bankanızdan yapılandırma isteyebilirsiniz.  Bütün bankalar kredi kartı borç yapılandırma işlemi yapmaktadır. Kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarını ödemeye gayret gösteriniz. Çünkü yasal takiple birlikte zaten ödeyemediğiniz kredi kartı borcunuz katlanarak artmaktadır. Bankalar müşterilerine hizmet ederken borcuna sadık […]

Kredi ve Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenlere Çözüm Önerileri

Kredi ve Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenlere Çözüm Önerileri

Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız borcunuzun yasal takibe düşmemesi için bankanızdan yapılandırma isteyebilirsiniz.  Bütün bankalar kredi kartı borç yapılandırma işlemi yapmaktadır. Kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarını ödemeye gayret gösteriniz. Çünkü yasal takiple birlikte zaten ödeyemediğiniz kredi kartı borcunuz katlanarak artmaktadır. Bankalar müşterilerine hizmet ederken borcuna sadık kalacağını düşünmektedir ama aksi bir durumla karşılaşıldığında da borcun ödenebilmesi için bir takım çözüm yolları da sunmaktadır. Siz de kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız kara kara düşünmek yerine bankanızla görüşerek neler yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

BORÇ YAPILANDIRMASI YAPTIRIN

Siz de hangi bankanın kartını taşıyorsanız o bankanın şubesine giderek kredi kartı borç yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Borç yapılandırma talebiniz kabul edildiğinde kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Kredi borcunuz oranında size ihtiyaç kredisi verilerek ödeyebileceğiniz aylık tutarda taksitlendirmeye gidilir. Kredi kartınızın ödemelerini yapamaz da bu nedenle icralık duruma geldiyseniz borcunuzdan oldukça fazla geri ödeme talep edilmektedir. Yasal faizler, dosya masrafları derken 10 liralık borcunuz 15 liraya ulaşabiliyor. Eğer banka tarafından kredi kartı borcunuz ilgili varlık yönetim şirketine devredilmiş ise, bu şirketle görüşerek kredi kartı borcunuzun yalnızca anaparasını ödeyebilirsiniz. Varlık yönetim şirketleri kredi kartı borcunuzu üstlendiği için sizden bu borcun ne kadarını tahsil ederse onlar için de bir avantaj oluşturmaktadır. Bu nedenle de şirkette sizinle anlaşma yoluna varmak için elinden geleni yapacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya geldiğiniz zaman varlık yönetim şirketiyle iyi ilişkiler kurarak, bu borcu ödeyebilecek durumda olmadığına inandırdığınız takdirde faizleri ödemek zorunda kalmaz yalnızca anaparayı ödeyebilirsiniz.

KREDİ NOTUNA OLUMSUZ ETKİ

Borcunu ödeyemediğiniz kredi kartı borcunuz için bankanızdan yapılandırma talep ettiğinizde, banka kartınızı kullanıma kapatmaktadır. Yapılandırmaya giden banka borcunuzu ödemeniz için taksitlendirme yapmaktadır. Bu taksitleri ödeyip tamamen borcunuzu ödeseniz bile kredi notunuz düşmektedir. Yapacağınız ödemelerin sonucuna göre kredi notunuz zamanla yükselecektir. Bankalardan kredi çekerken ya da kredi kartı talep ettiğinizde öncelikle sizin önceki dönem harcamalarınız inceleyerek durumunuzu gösterir tablo olan kredi notunuza bakılmaktadır. Kredi notunuzu iyileştirdiğiniz takdirde yeniden kredi kartınızı kullanıma açabilirsiniz.

Öğretmenler İçin

Ekonomi Haber
Güncel Ekonomi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
borç kredi kartı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM