Memura 260 Lira Kıyafet Desteği Verilecek

Memura 260 Lira Kıyafet Desteği Verilecek Memura 260 Lira Kıyafet Desteği Verilecek haberleri internet sitelerinde dolaşmaya başladı. Bu haber gündem oluşturmak için yapılan bir haberdir. Bunda herhangi bir değişiklik olmadı. Haber aşağıdadır. Maliye Bakanlığı’nın genelgesi ile her memura 2016 yılı için 260 lirayı bulan giysi yardımı yapılacak. Ödenekler nakit olarak memurlara verilecek ve tarifeye uygun olarak […]

Memura 260 Lira Kıyafet Desteği Verilecek

Memura 260 Lira Kıyafet Desteği Verilecek

Memura 260 Lira Kıyafet Desteği Verilecek haberleri internet sitelerinde dolaşmaya başladı. Bu haber gündem oluşturmak için yapılan bir haberdir. Bunda herhangi bir değişiklik olmadı. Haber aşağıdadır.

Maliye Bakanlığı’nın genelgesi ile her memura 2016 yılı için 260 lirayı bulan giysi yardımı yapılacak. Ödenekler nakit olarak memurlara verilecek ve tarifeye uygun olarak paylaştırılacak.

Memurlara yapılacak 2016 yılına ait giysi yardımı Maliye Bakanlığı tarafından kurumlara duyuruldu. Genelgeye göre her memura 260 lira ödenecek. Söz konusu ödenek memurlara nakit olarak ödenecek. Ödenek miktarı ise kıyafet fiyatlarına göre belirlendi. Genelgede şu ifadeler kullanıldı: “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği’nde yer alan düzenlemelere ilişkin olarak farklı uygulamaların önlenmesi, uygulama birliğinin sağlanması ve oluşabilecek tereddütlerin giderilmesi amacıyla bu genelgenin çıkartılması gerekli görülmüştür.” Genelgede verilecek yardımların kullanım süreleri de belirlendi. Buna göre kıyafetler için 1 ve 3 yıl arasında değişen zamanlar öngörüldü.

Ekonomi Haber
Ekonomi Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM