Öğrenciler Kredi Kartını Hangi Bankadan Almalı?

Öğrenciler Kredi Kartını Hangi Bankadan Almalı? Öğrenciler için Kredi Kartı Önerileri Öğrencilik yaşamında bütçenizle ilgili birtakım sorunlar yaşıyorsanız veya alacağınız ürünleri peşin olarak ödemek sizi sıkıntıya sokuyorsa öğrenciler için cazip avantajlar sunan kredi kartlarından kullanabilirsiniz. Her banka öğrenciler için uyguladıkları kredi kartına değişik yıllık aidat ve faiz oranı uygulamaktadır. İşte size öğrenciler için bankaların sunduğu […]

Öğrenciler Kredi Kartını Hangi Bankadan Almalı?

Öğrenciler Kredi Kartını Hangi Bankadan Almalı?

Öğrenciler için Kredi Kartı Önerileri

Öğrencilik yaşamında bütçenizle ilgili birtakım sorunlar yaşıyorsanız veya alacağınız ürünleri peşin olarak ödemek sizi sıkıntıya sokuyorsa öğrenciler için cazip avantajlar sunan kredi kartlarından kullanabilirsiniz. Her banka öğrenciler için uyguladıkları kredi kartına değişik yıllık aidat ve faiz oranı uygulamaktadır. İşte size öğrenciler için bankaların sunduğu kredi kartları ve uyguladıkları faiz oranları.

İş Bankası- İş’te Üniversiteli: üniversite öğrencileri tarafından en çok tercih kredi kartı olan İş’te üniversiteli kredi kartı olmaktadır. Bu kredi kartı için yıllık kredi kartı aidatı ödenmemektedir. Limiti değişkenlik gösterse de genellikle 500 TL limitli olan kredi kartı, borç gecikme faizi yüzde 2,5 oranındadır.

Teb- ÜniversiteTEB: Borç gecikme faizi yüzde 2,6 ve yıllık kredi kartı aidatı 6.90 TL’dir. Kredi kartı limiti için en yüksek 500 TL gibi bir oran belirlenmiştir. ÜniversiteliTEB ile hafta içi yapılan 50 TL ve üzerindeki harcamalar, hafta sonu tiyatro veya sinema biletinin yarısının banka tarafından ödenmesi gibi oldukça cazip bir fırsat sunmaktadır.

Ziraat Bankası- Genç Kart: 5 yıl boyunca kredi kartı aidatı almayan banka, lisans öğrencileri için 500 TL yüksek lisans 800 TL, doktora yapan için de 1000 TL kredi limiti vermektedir.

Akbank- Axess exi26: ilk yıl kredi kartı aidatı almayan banka sonraki yıllarda yıllık 20 TL kart aidatı almaktadır. Borç gecikme faiz oranı yüzde 2,80’dir. Öğrencilerin tek çekim harcamaları daha sonra taksitlendirme işlemi yapma imkanı sunmaktadır.

Hsbc- Advantage Campus: Yıllık 20 TL kredi kartı aidatı alan banka 500 ile 750 TL arasında limit sunmaktadır.

Vakıfbank- Like Card Üniversite: Yıllık kredi kartı aidatı bulunmayan kart, not ortalamanızın yükselmesine bağlı olarak puan biriktirebilmenizi sağlıyor.

Yapı Kredi Bankası- Kredi Play: Yıllık 38 TL kredi kartı aidatı ve borç gecikme faiz oranı yüzde 2,5’dir

Finansbank- Cardfinans GO: Yıllık kredi kartı aidatı 25 TL olan kartla alışverişlerinizde para puan kazanabilirsiniz.

Denizbank- D Şarj: Yıllık kredi kartı aidatı 33 TL olan kartı bonus özelliği taşıdığı için alışveriş karşılığında para puan biriktirmenize neden olmaktadır.

Öğretmenler İçin

Ekonomi Haber
Ekonomi Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kredi kartı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM