18 Aralık 2016 tarihinde yapılan ALES Sonbahar sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanlığı tarafından 30.12.2016 tarihinde geç saatlerde 2016 Sonbahar ALES sonuçları açıklandı. 18 Aralık tarihinde yapılan sınavda bir sorunun iptal edildiği belirtildi.

18 Aralık 2016 tarihinde yapılan ALES Sonbahar sonuçları açıklandı

18 Aralık 2016 tarihinde yapılan ALES Sonbahar sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 18 Aralık tarihinde yapılan ve üzerinden yaklaşık 12 gün geçmesine rağmen açıklanmayan ALES için ÖSYM’ye sınava giren adaylar tarafından tepki gösterilmeye başlanmıştı. 2016 sonbahar dönemi ALES‘e giren binlerce aday kamu haber sitelerinde ALES sonuçları açıklanma tarihi hakkında eleştirilerde bulunurken ALES sonuçlarının geç açıklanmasında FETÖ kapsamında yürütülen soruşturmaların etkili olabileceği endişesi oluşmuştu.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

ÖSYM Başkanlığı tarafından ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olarak bilinen ve 2016 yılının son ALES’i olan 2016 Sonbahar ALES sınav sonucu ile birlikte sınavdan bir sorunun iptali hakkında bilgi verildi. 2016-ALES Sonbahar Dönemi sınavı 18 Aralık tarihinde yapıldı. ÖSYM tarafından açıklanan metinde, ALES’e ait gerekli analizlerin ve cevap anahtarlarının kontrollerinin yapıldığı belirtildi.

1 SORU İPTAL EDİLDİ

ÖSYM, 2016 ALES Sonbahar Dönemi sınavında sözel kısımdan bir sorunun iptal edildiğini açıkladı. ÖSYM, sözel ikinci bölümde yer alan 24.sorunun iptal edildiğini vurgularken, itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiği belirtildi. 18 Aralık ALES sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM