2017 yılı Hac ve Umre fiyatları Diyanet tarafından Türk lirası olarak açıklandı

Umre fiyatları 2017 yılı için Diyanet açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen 2017 Umre fiyatları ile Hac fiyatları TL cinsinden ödenecek.

2017 yılı Hac ve Umre fiyatları Diyanet tarafından Türk lirası olarak açıklandı

2017 yılı Hac ve Umre fiyatları Diyanet tarafından Türk lirası olarak açıklandı

Ülkemizde dolarda yaşanan yükselişin önüne geçilmesi adına kendi para birimimizin her yerde kullanılması için verilen tavsiyelere Diyanet İşleri Başkanlığı’da uydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ifade edilen Dövizleri bozdurun, TL’ye geçin açıklamasına resmi kurumlardan Diyanet hemen cevap verdi ve 2017 Umre fiyatları Türk lirası cinsinden yayınlandı.

2017 DİYANET UMRE FİYATLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre fiyatlarını 2017 yılı için lira cinsinden açıklayarak bir ilke imza attı.  Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Umre fiyatları TL bazından yayımlandı. 5 Aralık tarihinden itibaren 2017 Umre fiyatları Diyanet tarafından Türk lirası olarak uygulanacak.  Diyanet İşleri Başkanlığı ayrıca 2017 yılı Hac fiyatları içinde TL cinsinden ödeme alacağını açıkladı.

diyanet umre fiyatları
2017 yılı Hac ve Umre fiyatları Diyanet tarafından Türk lirası olarak açıklandı
umre fiyatları
Diyanet Umre Fiyatları 2017
Umre Konaklama Fiyatları
Diyanet 2017 Hac Umre Konaklama Fiyatları

UMRE TL, KONAKLAMA RİYAL CİNSİNDEN

Ülkemizden yıllık ortalama 70 bin kişi Hac ibadetinde bulunuyor. Yıllık ortalama 400 bin kişi ise Umre ziyareti gerçekleştiriyor. Umrenin yılın çeşitli dönemlerinde yapılabilmesi ve fiyat olarak da Hac İbadetine göre uygun olması daha çok tercih edilmesine yol açıyor. 2017 yılına kadar Hac ibadeti ücreti ve Umre ibadet ücretleri yüzde 98 oranında döviz cinsinden ödeniyordu. 2017 yılı Umre ücretinde konaklama ve oradaki yemek ücreti dışındaki ücretler TL olarak ödenecek. Yemek ve konaklama ücreti ise Riyal olarak ödenecek.

HAC FİYATLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılından geçerli olmak üzere 2017 Diyanet Hac Fiyatları TL cinsinden ödenecek. Hac ibadetinde de dövizden vazgeçileceği belirtildi. Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 yılı Hac fiyatları ve 2017 yılı Umre fiyatları konusunda yaptığı açıklama;

“Başkanlığımız Hac ve Umre ücretlerinin Türk Lirası olarak tahsil edilmesine yönelik geniş kapsamlı çalışmasını tamamlamıştır. Buna göre Başkanlığımız 5 Aralık 2016 tarihinden itibaren Hac ve Umre ücretlerinin Türk Lirası üzerinden tahsil edilmesine karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM