28 belediyeye Kayyum atandı, Kayyum atanan belediyeler

28 Belediyeye Kayyum atandı, Kayyum atanan belediyelerin listesi.

28 belediyeye Kayyum atandı, Kayyum atanan belediyeler

28 belediyeye Kayyum atandı, Kayyum atanan belediyeler

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma ve incelemeler sonucunda aşağıdaki belediyelere Kayyum atanmıştır. Belediyelerde BDP ağırlıklı olarak göze çarpmakta olup, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından kazanılan belediyelerde mevcuttur.

1 – Batman İl Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Ertuğrul Şeref Aksoy Kayyum olarak atandı. Batman Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

2 – Hakkari İl Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Cüneyt Epçim Kayyum olarak atandı. Hakkari Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

3 – Adana-Pozantı İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Mahmut Sami Baysal Kayyum olarak atandı. Pazantı Belediye Başkanlığını MHP kazanmıştı.

4 – Ağrı-Diyadin İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Mekan Çeviren Kayyum olarak atandı. Diyadin Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

5 – Batman-Beşiri İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Mustafa Maslak Kayyum olarak atandı. Beşiri Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

6 – Batman-Gercüş İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Ünal Koç Kayyum olarak atandı. Gercüş Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

7 – Diyarbakır- Silvan İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Murat Kütük Kayyum olarak atandı. Silvan Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

8 – Diyarbakır-Sur İlçe Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Bilal Özkan Kayyum olarak atandı. Sur Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

9 – Erzurum-Aşkale İlçe Belediyesi’ne Şenol Polat Kayyum olarak atandı. Aşkale Belediye Başkanlığını Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) kazanmıştı.

10 – Erzurum-Hınıs İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Bülent Ay Kayyum olarak atandı. Hınıs Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

11 – Giresun-Çamoluk İlçe Belediyesi’ne Musa Varıcı Kayyum olarak atandı. Çamoluk Belediye Başkanlığını Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) kazanmıştı.

12 – Iğdır-Tuzluca İlçe Belediyesi’ne Kaymakam İbrahim Civalek Kayyum olarak atandı. Tuzluca Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

13 – Konya-Ilgın İlçe Belediyesi’ne Mehmet Karahan Kayyum olarak atandı. Ilgın Belediye Başkanlığını Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) kazanmıştı.

14 – Mardin-Dargeçit İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Mehmet Yaşar Yeşiltaş Kayyum olarak atandı. Dargeçit Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

15 – Mardin-Derik İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kayyum olarak atandı. Derik Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

16 – Mardin Mazıdağı İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Halit Benek Kayyum olarak atandı. Mazıdağı Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

17 – Mardin Nusaybin İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Ergün Baysal Kayyum olarak atandı. Nusaybin Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

18 – Muş-Bulanık İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Ömer Şahin Kayyum olarak atandı. Bulanık Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

19 – Siirt -Eruh İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Murtaza Dayanç Kayyum olarak atandı. Eruh Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

20 – Şanlıurfa-Suruç İlçe Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Kayyum olarak atandı. Suruç Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

21 – Şırnak-Cizre İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Ahmet Adanur Kayyum olarak atandı. Cizre Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

22 – Şırnak-Silopi İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Savaş Konak Kayyum olarak atandı. Silopi Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

23 – Van-Edremit İlçe Belediyesi’ne Vali Yardımcısı İbrahim Özkan Kayyum olarak atandı. Edremit Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

24 – Van-Erciş İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar Kayyum olarak atandı. Erciş Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

25 – Van-İpekyolu İlçe Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Önder Can Kayyum olarak atandı. İpekyolu Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

26 – Van-Özalp İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Serdar Karal Kayyum olarak atandı. Özalp Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

27 – Batman-Beşiri-İkiköprü Belde Belediyesi Kaymakam Mustafa Maslak Kayyum olarak atandı. Beşiri Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

28 – Iğdır-Merkez- Belde Hoşhaber Belediyesi Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil Kayyum olarak atandı. Iğdır Belediye Başkanlığını BDP kazanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kayyum Nedir khk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM