Adil Öksüzü yakalayana, teslim edene devlet 4 milyon lira ödül verecek

FETÖ’nün kilit isimlerinden olan ve darbe girişimin olduğu zamanda ve sorasında en çok konuşulan isim olan firari durumdaki Adil öksüz için İçişleri Bakanlığı ödül koydu. Adil Öksüz’ü yakalayana, yerini söyleyene bakanlık 4 milyon lira (eski parayla 4 trilyon) ödül verecek.

Adil Öksüzü yakalayana, teslim edene devlet 4 milyon lira ödül verecek

Adil Öksüzü yakalayana, teslim edene devlet 4 milyon lira ödül verecek

15 Temmuz soruşturma sürecinde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve o günden bugüne aranan firari öğretim üyesi ve hava kuvvetleri imamı olduğu belirtilen Adil Öksüz için İçişleri Bakanlığı ödül koydu. Aranan kişiler arasında kırmızı seviyede olduğu belirtilen Adil Öksüz için 4 milyon liralık ödül kondu.

TERÖRDEN ARANANLAR LİSTESİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan terörden arananlar listesinde Adil Öksüz’de bulunmaktadır. Haince devleti yıkmaya yönelik yapılan darbe girişimde kara kuru olarak bilinen ve kaçak olan Adil Öksüz aylardır aranmaktadır. Öksüz, Sakarya’da dağ taş demeden aranıyor. Şu ana kadar yakalanması yönünde somut verilere ulaşamayan güvenlik birimleri Öksüz’ün yakalanması için para ödülü koydu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan terörden arananlar arasından PKK başta olmak üzere bölücü örgütlerin kilit isimleri, üst yöneticileri, canlı bomba şüphelileri gibi birçok örgüt üyesi yer almaktadır. Arananlar listesinde sıralama önceliklere, tehlike boyutlarına göre yapılmaktadır.

4 MİLYON LİRA ÖDÜL

Adil Öksüz için konulan para ödülü şu ana kadar bir terörist veya terör şüphelisi için konulan en yüksek para ödüllerinden birisi olarak tarihe geçti. Adil Öksüz’ün destek alarak saklanmasının önüne geçmeye çalışan yetkililer para ödülü ile Öksüz hakkında kamuda daha fazla farkındalık oluşturacaklar. Adil Öksüz’ün yerini bilen, gören ve ihbar ettikten sonra Öksüz’ün yakalanmasını sağlayan kişiye devlet 4 milyon lira ödül verecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM