AKP İlçe Başkanının okullarda seminer vermesi TBMM’ye taşındı

Kütahya’da AKP’nin Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz tarafından okullarda seminer verilmesi Kütahya’yı karıştırdı.

AKP İlçe Başkanının okullarda seminer vermesi TBMM’ye taşındı

AKP İlçe Başkanının okullarda seminer vermesi TBMM’ye taşındı

Kütahya’da AKP’nin Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz tarafından okullarda seminer verilmesi Kütahya’yı karıştırdı. İlçe Başkanı Korkmaz’ın valilik onayı alınarak ildeki okullarda öğrencilerin velilerine seminer vermesi TBMM gündemine de taşınmış oldu.

Ailenin temel yapısı ve Etkili anne baba iletişimi başlıklı konularda seminer veren Korkmaz’ın bu okullarda hangi sıfatla seminer verdiği, okullara siyaset mi sokmaya çalıştığı eleştirileri yapılmaya devam ediliyor.

SEMİNER MECLİS GÜNDEMİNDE

Sözcü.com.tr’nin haberine göre AKP Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz’ın seminer vermesinin ardından MHP Afyon Milletvekili olan Mehmet Parsak bu konuyu TBMM’ye taşıdı. Parsak konu hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a soru önergesi verdi. VErilen soru önergesinde;

“AKP Merkez İlçe Başkanı hangi sıfatla okullarda seminer veriyor?”

ifadesi/sorusu yer aldı. Kütahya’da CHP ve MHP partilerinin teşkilatları verilen seminerler ile Korkmaz tarafından verilecek seminerlerin amacının AKP propagandası olduğu iddia etti. Korkmaz’ın liderlik kapsamında faaliyet gösteren bir kurumun Kütahya’da temsilcilik görevini üstlendiği Sözcü’nün haberinde yer aldı.

SEMİNERLER İPTAL EDİLMİŞTİ

CHP ve MHP partilerinin teşkilatları tarafından verilen tepkilerden dolayı seminerlerin iptal edildiği, Korkmaz’a bu seminer onaylarının da son Valiler kararnamesinden sonra görev yeri değiştirilerek Burdur’a atanan Kütahya eski Valisi Şerif Yılmaz tarafından verildiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı’nın cevaplandırılması için konu ile ilgili verilen soru önergesi;

-Kütahya ilimizde Valilik Makamı’nın oluru ile MEB’e bağlı okullarda seminer, eğitim ve ya toplantı adı altında gerçekleştirilen etkinliklerde AKP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz’ın “Ailenin Temel Yapısı” içerikli konuşmalar yaptığı iddia edilmektedir.

-Kütahya Valiliği’nin Mart ve Nisan ayları içerisinde böyle bir seminer veya toplantı ile ilgili oluru var mıdır, varsa içeriği ve amacı nedir?

-Kütahya Valiliği’nin oluru varsa bu kapsamda Kütahya’da toplam kaç toplantı ya da seminer düzenlenmiştir? Söz konusu eğitim, seminer ya da toplantılara eğitmen ya da konuşmacı olarak kimler katılmıştır? Toplantı davetlileri ve katılımcıları kimlerdir?

-Bu şekilde gerçekleştirilen eğitim ve seminer var ise, AKP Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz’ın eğitmen veya konuşmacı olarak katılımı söz konusu mudur? Böyle bir katılım söz konusu ise kendi bu konuşmaları hangi sıfatla yapmıştır? Bu kapsamda kendisine herhangi bir ücret ödenmiş midir?

-Bu şekilde düzenlenen eğitim, seminer veya toplantılar var ise, AKP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından gönderilen SMS’ler ile söz konusu eğitimlerin duyurulduğu, doğru mudur? Böyle bir duyuru yapılmış ise Bakanlığınızca bu konuda başlatılan bir inceleme veya araştırma bulunmakta mıdır?

-İddialar doğru ise Valilik oluru ile düzenlenen bir eğitim, seminer ya da toplantının AKP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından SMS ile duyurulmasını, yapılan etkinliğe AKP İlçe Başkanı’nın eğitimci veya konuşmacı olarak katılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamudan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akp seminer tbmm

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM