Anıtkabir’de yapılan çocuk parkı vatandaşlar tarafından söküldü

Anıtkabir içerisinde yapılan çocuk parkına tepkiler arttı. Çocuk parkını protesto etmek isteyen bazı vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir’e geldi ve Anıtkabir bahçesinde yer alan çocuk parkını söktü.

Anıtkabir’de yapılan çocuk parkı vatandaşlar tarafından söküldü

Anıtkabir’de yapılan çocuk parkı vatandaşlar tarafından söküldü

#AnıtkabirdeParkİstemiyoruz sosyal medya etiketi ile Anıtkabir’e yapılan çocuk parkına tepkiler internet üzerinden arttı. CHP Ankara İl Başkanlığı ile bir gurup vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir’e geldiler ve yapılan çocuk parkını porotesto ettiler.

SÖKÜP ATTILAR

Akdeniz caddesinde toplanarak ellerinde bayraklar ile Anıtkabir içerisinde yer alan çocuk parkına gelen tepkili vatandaşlar çocuk parkının salıncaklarını söktü, sökülen salıncaklar oradaki görevli asker tarafından kaldırıldı. Anıtkabir içerisinde saygısızlık olduğu gerekçesi ile çocuk parkını istemediklerini belirten kalabalık çocuk parkının sökülebilir parçalarını sökerek tepkilerini gösterdi. Anıtkabir Komutanlığı tarafından kalabalığa yapılan açıklama sonrasında vatandaşlar parkı sökme işlemini bıraktı.

PARK KALDIRILACAK

Komutanlık yetkilileri çocuk parkının buradan kaldırılacağını ifade etti, yetkililerden çocuk parkının kaldırılacağının sözünü alan kalabalık parkın sökme işlemini bıraktı. CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli tarafından yapılan açıklamada çocuk parkı meselesinin kendisi tarafından Anıtlar Kurulu ve Anıtkabir Komutanlığı yetkilileri ile görüşüldüğünü, çocuk parkının kaldırılması için çalışma başladığının bilgisini aldığını belirtti.

anitkabir-cocuk-parki

GÖKÇEK DESTEK VERDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, Anıtkabir içerisinde yapılan çocuk parkı fotoğraflarının, görüntülerinin sosyal medyada paylaşılarak tepki gösterilmesine karşı çıktı. Gökçek Atatürk’ün çocuk sevgisini vurgulayarak, Anıtkabir içerisinde çocuk parkının olmasının sakıncalı bir durum olmadığını savundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM