Atalay Filiz; arkadaşımı FETÖcü diye öldürdüm dedi müebbet ceza yedi

İki kişiyi öldüren Atalay Filiz savunmasında ilginç ifadeler kullandı. Filiz öldürdüğü kişilerden Göktuğ Demirarslan’ı, FETÖcü olduğu gerekçesi ile öldürdüğünü belirtti. Herkes şaşırdı kaldı. Mahkeme Atalay Filiz’in cezasını açıkladı ve karara göre Fİliz’e iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Atalay Filiz; arkadaşımı FETÖcü diye öldürdüm dedi müebbet ceza yedi

Atalay Filiz; arkadaşımı FETÖcü diye öldürdüm dedi müebbet ceza yedi

Atalay Filiz’in yargılandığı davanın duruşması Ankara Batı Adliyesi Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşti. Filiz tutuklu cezavinden duruşmaya katılırken Filiz tarafından mahkemeye verilen bilgilerde FETÖ vurgusu yapıldı. mahkemeye verdiği savunmada polisten kaçmadığını açıklayan Atalay Filiz, KGB ve FETÖ’den kaçtığını belirtti. Öldürdüğü arkadaşı  Göktuğ Demirarslan‘ı,FETÖ’cü olduğu için öldürdüğünü açıkladı.

BABASINI ÖRNEK GÖSTERDİ

Ankara’da dört yıl önce öldürdüğü iki kişinin katili olan Atalay Filiz mahkeme karşısına çıktı. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada karar verildi. Atalay Filiz iki kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Göktuğ Demirarslan’ı, FETÖ’cü olduğu için öldürdüğünü belirten Atalay Filiz, halkın FETÖcülerin idamını istediğini vurgulayarek kendisinin de halkın istediğini gerçekleştirdiğini ifade etti. Atalay Filiz tarafından öldürülen Göktuğ Demirarslan’ın babası Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın FETÖ bağlantısı gerekçesi ile gözaltına alındığını işaret eden Filiz, Demirarslan’ın FETÖcü olduğunu kendisinin bildiğini açıkladı. Öldürdüğü Demirarslan’ın üniversiteyi uzatarak 6 yılda bitirdiğini belirten Filiz, mezun olur olmazda TÜBİTAK’ta göreve başladığını ifade etti.

2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Atalay Filiz kendisine yeni atanan avukatla konuşmak ve tekrar savunma yapmak için süre istedi. Mahkeme Filiz’in bu talebini kabul etmedi. Filiz’in savunmasından sonra kararını açıklayan mahkeme Atalay Filiz’e Göktuğ Demirarslan ile Elena Radchikova’yı tasarlayarak öldürmek suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM