Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL uzatılmayacak açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılında OHAL olmayacak açıklamasını yaptı. Yılıdırım’ın açıklamasına göre uzatılan üç aylık OHAL süresi bittiği tarih itibari ile tekrar uzatılmayacak.

Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL uzatılmayacak açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL uzatılmayacak açıklaması

15 Temmuz sürecinden sonra OHAL ilan edilmiş, OHAL’in ilk üç aylık süresinin bitmesinin ardından OHAL üç ay daha tekrar uzatılmıştı. Toplamda altı aya çıkarılmış olan OHAL süresinin uzatılıp uzatılmayacağı konuşulurken Başbakan bu konuya açıklık getirdi. Yıldırım açıklamasında 2017 yılında OHAL olmayacak diyerek netlik kazandırdı.

OHAL SÜRESİ

15 Temmuzda ülkemizin yaşamış olduğu alçakça yapılan darbe girişiminden sonra kamuda yürütülen soruşturmalar da dahil olmak üzere tedbir amaçlı ilan edilmesi uygun görülen OHAL 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edildi. OHAL 21 Temmuz 2016 tarihinde üç ay olarak ilan edildi. OHAL süresi 21 Ekim 2016 tarihinde sona erdi. Ancak OHAL’in üç ay daha uzatılması kararı alındı ve 21 Ekim 2016 tarihinde uzatılan OHAL süresi 21 Ocak 2017 yılında bitecek.

2017 YILINDA OHAL OLMAYACAK

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul Sağlık Fuarı programı kapsamında konuşma yaptı. Konuşmasında yatırımlara ve ülke kalkınmasına değinen Başbakan 2017 yılında yatırıma daha fazla kaynak ayrılacağını belirtti. OHAL’in de ortadan kalmasından dolayı yatırımlar daha sağlıklı yapılacak açıklamasını yapan Başbakan Binali Yıldırım önümüzdeki yıl seçim olmayacağını da vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM