Belediyelere kayyum atandığı gibi, HDP’ye de kayyum atanmalı

Kayyuma devredilen belediyelerin tartışması devam ederken, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP’ye de kayyum atanması gerektiğini işaret etti.

Belediyelere kayyum atandığı gibi, HDP’ye de kayyum atanmalı

Belediyelere kayyum atandığı gibi, HDP’ye de kayyum atanmalı

Kamuda FETÖ soruşturması tüm hızıyla devam ederken gündemdeki diğer konu HDP ağırlıklı olan belediyelere kayyum atanması oldu. 28 belediyeye FETÖ ve pkk bağlantısı gerekçesi ile Kayyum atanmıştı. Belediyeye ait kaynakları belediye için kullanmak yerine dağdaki teröristin imkanı için sunan HDP belediyeleri Kayyum’a devredildi.

ÖNCEDEN UYARILDILAR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan belediyelere kayyum atanması konusunda açıklamalarda bulundu. Turan, yerel seçimlerin üzerinden iki yıl geçtiğine dikkat çekerek, bu iki yıllık sürede ilgili belediyelerin defalarca uyarıldığı, ilgili konularda soruşturma açıldığı vurgusu yaptı.

HDP’YE DE KAYYUM ATANMALI

Turan ilgili belediyelerin devletin resmi plakalı arabalarıyla devlete ihanet içinde olduklarını vurgulayarak, bu belediyelerin terör örgütü ile olan ilişkilerini kamunun gücünü kullanarak yasal hale getirmeye çalıştıklarına dikkat çekti. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan 28 belediyeye kayyum atanması nı az bulduğunu ifade etti. Turan açıklamasında; “28 belediyeye kayyum atanması bence az, onların bağlı olduğu partiye de kayyum atanmalı, onların düşüncesine, zihniyetine de kayyum atanmalı” ifadelerini kullandı. Turan’ın bu açıklaması yakın zamanda HDP’ye kayyum mu atanacak? Sorusunu akıllara getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Etiketler:
Kayyum Nedir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM