Bilal Erdoğan; mıymıntı, uyuşuk nesil olmayacağız, diriliş nesli olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Erzurum’da katıldığı programda 15 Temmuz süreci ve eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilal Erdoğan; mıymıntı, uyuşuk nesil olmayacağız, diriliş nesli olacağız

Bilal Erdoğan; mıymıntı, uyuşuk nesil olmayacağız, diriliş nesli olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Erdoğan Erzurum’da katıldığı İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından düzenlenen Gençlik Şöleni’nde konuşma yaptı. Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi salonunda coşku ile karşılanan Bilal Erdoğan konuşmasında 15 temmuz sürecine de değindi.

15 TEMMUZ ÖNCESİ VE SONRASI

15 Temmuz gecesinin ve sonrasında yaşanılanların en büyük kahramanın millet olduğunu belirten Erdoğan, ülke olarak tam bağımsız olduğumuzun kanıtının 15 Temmuz gecesi olduğu vurgusunu yaptı. Ülke olarak yaşadığım bölgede baskı ve zulme yer olmadığını vurgulayan Bilal Erdoğan, adaletin ve barışın olduğu bir ülke olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik açıklamasında bulundu. 15 Temmuz ruhunun Çanakkale ruhu olduğunu belirten Erdoğan, milletin dik duruşu ile milletin kararlarını yine milletin vereceğini tüm dünyaya kanıtlamış olduk ifadelerini kullandı.

MIYMINTI NESİL OLMAYACAĞIZ

Erdoğan açıklamalarına programa katılan öğrencilerin ata binip binmediğini sorarak devam etti. Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den Erzurum’da öğrencilerin ata binmeleri hususunda gerekli çalışmaların yapılması konusunda ricacı olduğunu belirtti. Atalarımızın at üstünde dünyaya adalet dağıttığını ifade eden Erdoğan, imam hatip nesli ile günümüz neslinin de diriliş nesli için gerekli yürüyüşü sürdüreceklerini belirtti. Bilal Erdoğan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

Bizden önceki nesillerin cesaret edemedikleri işlere cesaret edeceğiz. Sağımıza solumuza bakmadan ‘ben varım’ diyeceğiz. Mehmet Akif’in, Necip Fazıl’ın işaret ettiği gibi ‘uyuşuk’, ‘mıymıntı’ bir nesil olmayacağız kardeşlerim. Hurda nesil olmayacağız. Diriliş nesli olacağız arkadaşlarım.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM