Binali Yıldırım; İsim olmadan gönderilen ihbarlar için genelge çıkartacağız

Başbakan Binali Yıldırım bürokrasinin en büyük sorunlarından birisi olduğunu vurguladığı isimsiz ihbar konusunda açıklama yaptı. Yıldırım, isimsiz ihbarlar için genelge çıkarılacağını belirtti.

Binali Yıldırım; İsim olmadan gönderilen ihbarlar için genelge çıkartacağız

Binali Yıldırım; İsim olmadan gönderilen ihbarlar için genelge çıkartacağız

Ankara’da basın mensupları ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunurken basının sorularını da cevaplandırdı. Başbakan Yıldırım son dönemde büyük bir probleme neden olan isimsiz ihbar konusuna da değindi.

KABİNE DEĞİŞMEYECEK

Basın mensuplarından kabinede revizyon yapılıp yapılmayacağı konusunda kendisine yöneltilen soruya cevap veren Başbakan Binali Yıldırım, kabinede değişiklik yapılmayacağını, böyle bir değişikliğin olmadığını belirtti. Basın mensuplarının iş bulamadıkları zaman böyle şeyler çıkarttıklarını vurguladı.

MÜCADEYE DEVAM

FETÖ ile mücadelenin devam ettiğinin altını çizen Başbakan, FETÖ ile mücadele etmenin artık Milli bir mesele olduğunu ifade ederek FETÖ’ye bulaşmış, hizmet etmiş kişilerin ne pahasına olursa olsun gerekli cezayı çekeceğini açıkladı. Milletvekilleri içerisinde FETÖ’nün geliştirdiği özel haberleşme programı Bylock kullananların olup olmadığı sorusuna cevap veren Binali Yıldırım kim ne olursa olsun önemli olmadığını, bunun bir Milli mesele olduğunu, kendilerinin de bu mesele üzerine sonuna kadar gideceklerini açıkladı.

İMZASIZ İHBAR

Başbakan özellikle FETÖ ile birlikte ortaya çıkan imzasız ihbar, isimsiz ihbar konusunda da açıklamalarda bulundu. Başbakan, birbiri ile anlaşamayan kamu personelleri, birbirini çekemeyen çalışanlar, araları iyi olmayanlar, başkasının yerinde gözü olanlar örneklerini vererek, bunların isimlerini gizleyerek ihbarlarda bulunduklarını bu durumunda kanayan bir yara haline geldiğini açıkladı.

İsimsiz ihbar konusunda eğer evrak, belge, somut varsa gerekenler yapılır açıklamasını yapan Yıldırım, ihbarlarda isim, adres gibi bilgiler yazılmadıysa bunların dikkate alınmaması için genelge çıkarılacağını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM