Büyükanne maaşı alacakların isim listesi açıklandı, başvuru sonucu sorgulama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve kısa sürede büyük yoğunluğa neden olan Büyükanne Projesi için bakanlık başvuru sonuçlarını açıkladı. Torun bakan anneanne ya da babaanneye verilecek olan 425 lira aylık maaş desteği sonuçları açıklandı. Çalışma Bakanlığı büyükanne projesi maaş başvuru sonuçlarını sorgulayın.

Büyükanne maaşı alacakların isim listesi açıklandı, başvuru sonucu sorgulama

Büyükanne maaşı alacakların isim listesi açıklandı, başvuru sonucu sorgulama

Çalışma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre “Büyükanne Projesi Başvuru Sonuçları Açıklanmıştır” ifadesi kullanıldı. Büyükanne maaş projesi başvurusu kabul edilenlerin isim listeleri açıklanırken, başvuru sonuçlarına göre 10 ilde 6 bin 500 kişiye büyükanne maaşı verilecek. İlk defa uygulamaya konulan Büyükanne maaş desteği uygulamasının önümüzdeki yıllarda genişletilerek devam edeceği açıklandı.

6 BİN 500 KİŞİYE 425 LİRA

On ilde alınan başvurular sonucunda 6500 kişiye aylık 425 lira olmak şartı ile büyükanne maaşı verilecek. Devlet tarafından ödenecek torun destek ücreti karşılıksız olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada büyükanne maaş projesi için destek almaya hak kazananların isim listelerinin sorgulanması ve başvuru sonucunun öğrenilmesi için Çalışma Bakanlığı sitesine verilerin yüklendiğini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama;

ÖNEMLİ DUYURU!

Büyükanne Projesi Başvuru Sonuçları Açıklanmıştır. Başvuru Sorgulama Sayfasından Başvurunuzun Sonucunu Öğrenebilirsiniz.

Projeye Katılması Uygun Görülen Hak Sahipleri 15 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında projeye katılımını teyit etmek için ikamet ettiği ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvurması ve gerekli belgeleri belirtilen süre içinde İl Müdürlüğüne teslim etmesi gereklidir.

Büyükanne projesi başvuru sonucu öğrenme, başvuru sorgulama ekranı için;  buyukanne.csgb.gov.tr/#/app/basvuruSorgula

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM