Dağ 2 Filminde oynayan asker operasyonda şehit oldu, Dağ 2 filmi video

Dağ 2 Filmi oyuncuları arasında yer alan askerlerimizden Yunus Emre Uçar adlı 24 yaşında askerimizin Çukurca’da şehit olduğu anlaşıldı.

Dağ 2 Filminde oynayan asker operasyonda şehit oldu, Dağ 2 filmi video

Dağ 2 Filminde oynayan asker operasyonda şehit oldu, Dağ 2 filmi video

Senaryosuna Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından da destek verilen Dağ 2 filmi vizyona 4 Kasım 2016 tarihinde girdi. Dağ 2 filminin gösterime başlamasının ardından ortaya çıkan bir gerçek yürekleri burktu. Dağ 2 filmi oyuncuları içerisinde yer alan ve gerçek askerlerden Yunus Emre Uçar düzenlenen bir operasyonda şehit oldu.

Fırtına Getiren isimli bir timin operasyonlarını anlatan Dağ 2 filmi oyuncuları arasından gerçek askerlerde rol aldı. Bu oyuncular içerisinde olan Yunus Emre Uçar, Dağ II filminin Eğirdir Dağ Komando Okulundaki çekimlerinde figüran olarak rol almıştı. Dağ 2 filminin çekimlerinin bitmesinden sonra düzenlenen operasyonların birisinde şehit olan Yunus Emre Uçar Dağ 2 filmi oyuncularına ve izleyicilerine hüzün bıraktı.

DAĞ FİLMİ DAĞ 2 FİLMİ

Yönetmenliğini Alper Çağlar‘ın yaptığı Dağ 2 filmi birinci film olan Dağ’dan dört yıl sonra vizyona girdi. 2012 yılında gösterilen Dağ filmi büyük beğeni toplamıştı. Dağ 2 filmi 4 Kasım tarihinde vizyona girdikten sonra büyük izleyici kitlesi topladı. Dağ 2 filmi oyuncularından askerin şehit olması ile ilgili açıklamalarda bulunan Dağ 2 filmi yapımcısı ve yönetmeni Alper Çağlar duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Çağlar, filminin çekimlerinin bitmesinden sonra aldığı haberle yıkıldığını belirtirken, Yunus Emre Uçar adlı askerin şehit olmasına inanmak istemediğini ve Genel Kurmayı arayarak bilgi aldığını açıkladı. Genel Kurmay’dan aldığı haberle çok üzüldüğünü, o günün kendisi için en kötü günlerden birisi olduğunu belirtti.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DESTEKLİ SENARYO

Dağ 2 filmi TSK tarafından desteklenen bir film olma özelliğini taşıyor. Film çekimlerinde TSK’ya ait ortamların da kullanılması ve senaryo adına TSK’dan destek verilmesi filmin önemini daha da arttırıyor. Son dönemlerde ülkemizin içerisinde olduğu zor süreçlerde Dağ 2 filminin vizyona girmesi olumlu olarak bakılıyor.

DAĞ 2 FİLMİ VİZYON TARİHİ

Dağ 2 filmi vizyon tarihi 4 Kasım 2016 olarak belirlenmişti. Belirtilen tarihte vizyona giren Dağ 2 filmi yönetmeni ve Dağ 2 filmi oyuncuları film seyircisinden çok güzel görüşler aldıklarını belirliyorlar.

SORUMLULUĞUMUZ ARTTI

Dağ 2 filmi yönetmeni Alper Çağlar, Dağ 2 filmi oyuncuları arasında rol almış Yunus Emre Uçar’ın şehit olmasından dolayı sorumluluklarının arttığını belirterek, Dağ 2 filminin manevi olarak daha da önemli bir duruma geldiğini vurguladı. Bu zamana kadar vatan için verdiğimiz şehitlerin anısına yaptığımız Dağ 2 filmi sorumluluklarının on kat daha arttığının altını çizdi.

ŞEHİT YUNUS EMRE UÇAR

Dağ 2 filminde oynayan askerlerden olan Yunus Emre Uçar Eylül ayının başında Hakkari Çukurca’da düzenlenen operasyonda şehit oldu. 4 Eylül tarihinde memleketi Konya’da toprağa verilen şehit askerimiz evli ve 2 yaşında Muhammet isimli bir evlat sahibiydi. 24 yaşında şehit olan askerimizin geride gözü yaşlı ailesi ve sevenleri kaldı.

Şehit Askerin Oğlu Muhammet
Şehit Askerin Oğlu Muhammet

DAĞ 2 FİLMİ OYUNCULARI

Dağ 2 filmi yönetmeni; Alper Çağlar, Dağ 2 filmi oyuncuları ve rolleri;

 

Dağ 2 Filmi Oyuncu Kadrosu
Dağ 2 Filmi Oyuncu Kadrosu

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim