Dağ 2 Fırtına Getiren filmi izleyici rekoru kırmaya devam ediyor, seansları full çekiyor

Dağ filmi serisinin ikincisi olan Dağ 2 filmi gösterime gireli bir ay oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından da içerik desteği verilen Dağ 2 filmi izleyiciden büyük ilgi görüyor.

Dağ 2 Fırtına Getiren filmi izleyici rekoru kırmaya devam ediyor, seansları full çekiyor

Dağ 2 Fırtına Getiren filmi izleyici rekoru kırmaya devam ediyor, seansları full çekiyor

Dağ filminin birincisi olan Dağ 2012 yılında vizyona girmişti. Filmin o dönem ki bütçesi yaklaşık 200 bin lira olmasına rağmen sinema seyircisinden büyük beğeni almıştı. Alper Çağlar tarafından yönetilen ve senaristliği üstlenilen Dağ 2 filmi ise yaklaşık 4 yıl sonra vizyona girdi. Dağ filmine göre bütçesini arttıran film 2 milyon liralık bütçesi ile sinema severlerle buluştu.

SİLAHLAR TSK’DAN

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Dağ 2 filmine destek veriyor. Filmde kullanılan silahlar gerçek olup askerlerimizin kullandığı silahlardır. Dağ 2 filminin çekildiği ortamlarda TSK’ya ait ortamlar yer alıyor. Ayrıca Dağ 2 filmi oyuncuları arasında vatani görevini yapan askerlerimiz ve TSK’da görevli komutanlarımız da yer alıyor. Dağ 2 filmi oyuncuları içerisinde yer alan Vatani görevini yapmakta olan askerimiz Yunus Emre Uçar Çukurca’da şehit olmuştu. Dağ 2 Filminde oynayan askerimizin operasyonda şehit olması film yönetmeni ve senaristi Alper Çağlar başta olmak üzere tüm Dağ 2 filmi izleyicisi ve ekibini üzmüştü.

DAĞ 2 FİLMİ İZLEYİCİ REKORU

Dağ 2 filminin 4 Kasım tarihinde vizyona girmesine rağmen izleyici rekoru kırdı. Film kendi alanında bir rekora imza atarak izleyici sıralamasında birinci oldu. Film şu ana kadar 2,5 milyon izleyici tarafından izlendi. Dağ 2 filmi seansları full çekerken, izleyicilerin bilet bulmada zorluk çektiği belirtiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM