Diyarbakır’da PKK bağlantılı öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor

Terör örgütü PKK soruşturması kapsamında gözaltına alınan 19 öğretmenden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanmayan 15 öğretmen ise şartlı olarak serbest bırakıldı. Diyarbakır’da tutuklanan öğretmen sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Diyarbakır’da PKK bağlantılı öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor

Diyarbakır’da PKK bağlantılı öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor

Terör örgütü PKK ve şehir yapılanması olarak bilinen KCK soruşturmaları devam ediyor. Diyarbakır PKK soruşturmalarında ne hareketli il olarak dikkat çekmektedir. Yapılanmanın en derin olduğu il olan Diyarbakır’de PKK’ya yakın olan öğretmenler mercek altında.

5 BİN ÖĞRETMEN İHTİYACI

FETÖ soruşturması ve sonrasında bölücü terör örgütü ile işbirliği içinde olduğu gerekçesi ile açığa alınan yüzlerce öğretmenle birlikte Diyarbakır’da yaklaşık 5 bin öğretmen açığı bulunmaktadır. Diyarbakır’da meslekten ihraç edilen öğretmenler, açığa alınan öğretmenlerin yanında PKK soruşturmalarında tutuklanan öğretmenlerde dikkat çekmektedir.

4 ÖĞRETMEN DAHA TUTUKLANDI

Diyarbakır’da gözaltına alınan 19 öğretmenden 15’i şartlı olarak serbest bırakılırken 4 öğretmen mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyette gerekli işlemlerin tamamlanmasının sonra adliyeye gönderilen öğretmenler orada savcılığa verdikleri ifadelerinin ardından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldılar. Silahlı terör örgütü PKK’ya üye olmak, örgüt adına suç işlemek suçlarından tutuklandılar.

Geçtiğimiz hafta PKK soruşturması kapsamında Diyarbakır’da 7 öğretmen daha hakim karşısına çıkarılmış, terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. İzmir evet Çiğli fen lisesinde …. S… a…. PKK yanlısı dır saklamanın anlamı yok van ercişli olan öğretmen İzmirde HDP bin tüm mitinklerine izinsiz katılmış artı birde çalışanlardan açık açık HDP te oy istiyordu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM