Eğitime kar engeli, 14 Aralık Çarşamba günü kar tatili olan iller ve ilçeler

Yurtta etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kar tatili olan iller ve ilçeler bulunmaktadır. Aşağıda belirttiğimiz listede yer alan il ve ilçeler güncellenmektedir.

Eğitime kar engeli, 14 Aralık Çarşamba günü kar tatili olan iller ve ilçeler

Eğitime kar engeli, 14 Aralık Çarşamba günü kar tatili olan iller ve ilçeler

Öğle saatlerinden itibaren yurdun büyük bir kısmı yoğun kar yağışı etkisi altında kaldı. Akşam saatlerinde İstanbul başta olmak üzere büyük kent merkezlerinde yar yağışı hala sürmektedir. Etkili olan kar yağışı nedeniyle kar tatili ilan edilen il ve ilçeleri Öğretmenler İçin olarak sizlerle paylaşacağız. Haber ayrıntısı ilerleyen saatlerde gelecek bilgiler doğrultusunda güncellenecektir.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI VAR TATİL YOK

Akşama doğru kar yağışının etkili olduğu İstanbul’da şu anda okullar tatil değil. İlerleyen saatlerde kar yağışının durumuna göre tatil olup olmayacağı netleşecektir.

TUNCELİ TATİL

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre Tunceli’de eğitime bir gün süre ile ara verildi. 14 Aralık çarşamba günü Tunceli’nin Ovacık , Pülümür, Hozat, Nazımiye ve Mazgirt ilçeleri eğitim öğretime yarın ara verdi. Tunceli kent merkezi ile Pertek ve Çemişgezek ilçelerinde ise kar tatili verilmediği belirtildi. Bu yerlerde eğitim öğretime devam edilecek. Son güncelleme: Tunceli merkez’de bir gün süre ile tatil edildi.  Daha önceden yapılan açıklamada tatil edilmeyen Tunceli merkez 14 Aralık çarşamba günü tatil edildi. Engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

SAKARYA TATİL

Adapazarı, Serdivan, Karasu, Ferizli, Söğütlü, Hendek, Akyazı, Karapürçek, Sapanca, Arifiye, Pamukova, Geyve, Erenler, Kocaali, Kaynarca ve Taraklı ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi. Sakarya’nın belirtilen ilçelerindeki taşımalı okullar 14 Aralık günü kar tatili yapacaklar. Güncelleme: Sakarya genelinde taşımalı eğitim yapan tüm okullar tatil edildi.

ELAZIĞ’DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar bir gün süre ile tatil edildi. Güncelleme: Elazığ genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar il genelinde bir gün süre ile tatil edildi.

KARS SARIKAMIŞ TATİL

Sarıkamış’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 14 Aralık çarşamba günü tatil edildi.

SİVAS’TA BEŞ İLÇEDE KAR TATİLİ
Yıldızeli, Akıncılar, Suşehri, Koyulhisar, Gölova ilçeleri sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışının hala sürmesi nedeniyle bir gün süre ile tatil edildi. İlk ve orta dereceli okullar çarşamba günü tatil edildi.

TOKAT BAŞÇİFTLİK

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde yoğun kar yağışı sebebi ile okullar çarşamba günü tatil edildi.

KARABÜK VE KASTAMONU’DA KAR TATİLİ

Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi. Bu ilçelerde yer alan taşımalı okullar bir süre ile eğitime ara verecek. Ayrıca Kastamonu’nun İnebolu ve Azdavay ilçelerinde de taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi. Güncelleme: Ağlı, Şenpazar, Küre ve Bozkurt ilçelerinde ise tüm okullar tatil edildi. Cide’de ise taşımalı okullar tatil edildi.

BAYBURT TATİL

Bayburt’ta il geneli tüm okullar (il-ilçe) bir gün süre ile tatil edildi.

BİTLİS MERKEZ’E KAR TATİLİ

Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarının bir gün süre ile tatil edildiği açıklandı. Akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışının fırtına ve tipi şeklinde yağması nedeni ile 14 Aralık günü kar tatili verildi.

BOLU’NUN GEREDE İLÇESİ TATİL EDİLDİ

Bolu’nun Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü okullar tatil edildi. Engelli ve hamile kamu görevlileri de 14 Aralık günü idari izinli sayılacak.

GÜMÜŞHANE’DE BAZI İLÇELER TATİL

Gümüşhane Valiliği tarafından yapılan açıklamada ilçelerden Şiran, Kelkit ve Köse’de yer alan tüm okulların bir gün tatil edildiği ifade edildi.  Güncelleme: Gümüşhane merkez, Torul ve Kürtün’de taşımalı okullar tatil edildi.

ORDU TATİL

Aybastı, Korgan, Gölköy, Mesudiye, Gürgentepe, Kabataş, Çaybaşı, Ulubey ilçelerindeki tüm okullar tatil edildi. Akkuş ilçesinde ise taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.

DÜZCE’DE TAŞIMALI OKULLAR TATİL

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre 14 Aralık Çarşamba günü il genelinde taşımalı eğitim veren okular tatil edildi.

YOZGAT’TA KAR TATİLİ

14 Aralık Çarşamba günü köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim gören öğrencilere tatil verildi.

KONYA VE KARAMAN’A TATİL

Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerinde yer alan taşımalı eğitim okulları tatil edildi. Karaman’da ise köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim gören ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için kar tatili verildi.

Liste güncellenecek olup buradaki bilgiler hava şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Kesin ve net bilgiyi ilgili ilçe/ile ait resmi duyurulardan öğrenebilirsiniz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM