Eğitime kar engeli, okullara kar tatili erken geldi, kart tatili olan iller

Bu yıl kar yağışının erken başlamasından dolayı kart tatili de bir nevi erken başlamış oldu. 2 Kasım tarihi itibari ile yoğun olan kar yağışı, köyler başta olmak üzere yerleşim yerlerinde kapanan yollardan dolayı okullar bu yıl erken kar tatili ile karşılaştılar.

Eğitime kar engeli, okullara kar tatili erken geldi, kart tatili olan iller

Eğitime kar engeli, okullara kar tatili erken geldi, kart tatili olan iller

Kart tatili olan iller konusunda haberleri bu yıl erken duymaya başlıyoruz. Doğu bölgesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz olarak etkilemeye başladı. Kar yağışından en çok etkilenenler ise köylerde ve beldelerde yaşayanlar oluyor. Kapanan köy yollarının ulaşıma engel olmasından dolayı ve aşırı kar yağışından dolayı okullar tatil edilmeye başlandı.

KAR KALINLIĞI 40 CM BULDU

Dün akşam saatlerinden itibaren şiddetini arttıran kar yağışı Ağrı ve ilçelerinde etkili oldu. Ağrı’nın Diyadin ilçesinde kent merkezi dahil etkili olan kar yağışı kimi yerlerde 40 cm yüksekliğine ulaştı. Yapılan açıklamaya göre Ağrı’nın Diyadin ilçesinde eğitime ara verildi ve öğrenciler bir günlük süre ile kar tatili yapacaklar. Diyadin’de kapanan köy yollarının açılması için büyük çaba sarfedildiğini belirten yetkililer kar yağışının bu yıl beklenenden erken yağması nedeniyle karla mücadelede olumsuzluklar yaşandığını belirtti.

KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Doğu Anadolu bölgesinde, Artvin ve Rize’nin kıyı ilçelerinde yoğun kar yağışı beklendiğini açıkladı. Özellikle Erzurum, Ardahan ve Ağrı bölgesinde kar yağışının akşam saatlerinde şiddetini arttırması bekleniyor. Bugün Ağrı’da okulların kar tatili nedeni ile tatil edilmesinden sonra yarın kar yağışının durumuna göre ve yetkililerin değerlendirmesi ile Artvin, Ardahan, Ağrı, Erzurum illerinde veya ilçelerinde kar tatili olma ihtimali güçlenmektedir. Kart tatili olan illeri öğrenmek için Valilik resmi sitesi ile il milli eğitim/ilçe milli eğitim müdürlüğü internet sitesine bakılması gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM