FETÖ kapsamında evi aranan memurun evinden 1 milyon dolar çıktı

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında kişilere ait ev ve iş yerleri de aranıyor. Denizli’de evinde arama yapılan bir memurun evinden çıkan para dudak uçuklattı. Paranın yanında çıkan şiir ise dikkat çekti.

FETÖ kapsamında evi aranan memurun evinden 1 milyon dolar çıktı

FETÖ kapsamında evi aranan memurun evinden 1 milyon dolar çıktı

Emniyet güçleri tarafından yürütülen soruşturma ve operasyonlarda ortaya çıkan evrak ve belgelerin yanında kişilere ait servet değerinde paralar da bulunmaktadır. FETÖ/PDY soruşturmasında Denizli’de evi aranan bir kamu personelinin evinden çanta dolusu paralar çıktı.

MEMURUN EVİNDE 989 BİN DOLAR, 50 BİN EURO

FETÖ üyesi olduğu belirtilen devlet memurunun evinde yapılan aramada 989 bin 658 dolar ile 50 bin euro para ele geçirildi. Denizli’de yapılan operasyonda ele geçirilen paralar ile birlikte paraların yanında yer alan şiir dikkat çekti. Denizli Valisi  Dr. Ahmet ALTIPARMAK twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada FETÖ soruşturması kapsamında Denizli’de bir memurun evinde yapılan aramada ele geçirilenler arasında 989 bin 658 Dolar 50 bin 550 Euro ile bir şiirin yer aldığını paylaştı.

FETÖ ŞİİRİ

Evinde arama yapılan kamu personelinin ele geçen paralarının yanında yer alan şiir;

Yürekte Bir SIZINTI ile Başladık.

ZAMANLA Öğrendik AKSİYON insanı Olmayı

YENİ ÜMİTLERimizle yağdırdık YAĞMURLAR

Ve Sonunda Yeşerdi GONCALAR :))

feto-pdy-siir-denizli

Şiirde yer alan ve kırmızı (bordo) renkle gösterilen kelimeler FETÖ/PDY’ye bağlı dergi, gazete, dergi gibi yayın organlarını göstermektedir. Denizli’de yapılan bu FETÖ operasyonuyla belki de şu ana kadar ele geçirilmiş en pahalı şiir olarak da tarihe geçecektir. İlgili memurun mu yoksa başkasının mı yazdığı belirtilmeyen bu şiirde FETÖ üyelerinin ne kadar rahat davrandıklarını görebiliriz. Bir memurun evinde bir milyon dolar para ele geçiriliyorsa ve böyle bir şiir yer alıyorsa bu kişilerin neye hizmet ettikleri bir kez daha tescillenmiştir.

feto-pdy-siir-denizli-para

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM