Fırat Kalkanı Harekatında çıkan çatışmada 2 askerimiz kaçırıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Fırat Kalkanı Harekatında bugün 15:30’dan itibaren iki askerimizle iletişim kurulamadığı belirtildi. TSK’nın bu açıklamasından sonra gözler bölgeye çevrildi.

Fırat Kalkanı Harekatında çıkan çatışmada 2 askerimiz kaçırıldı

Fırat Kalkanı Harekatında çıkan çatışmada 2 askerimiz kaçırıldı

TSK’ 2 askerimizle irtibatın sağlanamadığını belirtti. İŞİD tarafından kaçırıldığı söylenen 2 askerimizle hala irtibat sağlanamıyor. Fırat Kalkanı Harekatında son dönemlerde şehit sayımızda artmaya başlamıştı. Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan iki askerle irtibat kurulamaması açıklamasından sonra askerlerin durumu merak edilmeye başlandı.

YARAR: PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜLER

Gazeteci Mete Yarar katıldığı televizyon programında TSK tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi ve elindeki bilgilerden yola çıkarak açıklamalar yaptı. Yarar askerlerimizin pusuya düşürüldüğünü iddia etti ve 2 askerimizin kaçırıldığını belirtti. Yarar askerlerimizle irtibatın kesildiği bölge hakkında bilgi de verdi. Sınıra yaklaşık 35 km uzaklıkta olan ve bölge içerisinde yer alan köylerin iç içe geçtiği bir noktada askerlerimizin araçları içindeyken pusuya düşürüldüğü Gazeteci Mete Yarar tarafından belirtildi.

DAEŞ’İN KAÇIRDIĞI ASKERLERİMİZ ÖZEL KUVVETLERDEN

TSK tarafından yapılan açıklamadan sonra basında yer alan haberler ve elde edilen verilere göre El Baba’da kaçırılan askerlerimizin özel kuvvetlerden olduğu bilgisine ulaşıldı. DAEŞ tarafından kaçırılan askerlerimizin durumu hakkında herhangi bir bilgi yer almazken bölgede askerlerimizi bulmak için operasyonların devam ettiği açıklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM