MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in ataması Manas Üniversitesine yapıldı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Manas üniversitesi heyet başkanlığı görevine atandı. Tekin’in heyet başkanlığına atanma yazısı 20 ekim tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in ataması Manas Üniversitesine yapıldı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in ataması Manas Üniversitesine yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına atandı. Tekin’in atama yazısı 20 ekim tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. 2016/582 karar sayısı ile Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Müsteşar Yusuf Tekin Manas üniversitesi heyet başkanlığı görevini de yürütecek.

MANAS ÜNİVERSİTESİ

Müsteşar Yusuf Tekin’e ait atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı;

Milli Eğitim Bakanlığından;,
Karar Sayısı: 2016/582

  1. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in atanması, 6339 sayılı Kanunla onaylanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin İşleyiş Esaslarına Dair Anlaşma’nın 5 inci maddesi ve Tüzüğünün 4 üncü maddesi gereğince uygun görülmüştür.

  2. Bu kararı Milli Eğitim Bakanı yürütür.

HEYET BAŞKANI VE ÜYELİKLERİ

Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Müsteşar Yusuf Tekin, heyet üyeliklerine ise Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman atandı.

Sayın Müsteşar’a heyet başkanlığı görevinde ogretmenlericin.com olarak başarılar dileriz. Öğretmen arkadaşlara hatırlatma fayda var bu görev Müsteşar tarafından yürütülecek bir görevdir ve Sayın Tekin Müsteşarlık görevine devam etmektedir.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM