Mehmet Altan ile ağbisi Ahmet Altan gözaltına alındı

Medyanın tanıdık simaları Altan kardeşler gözaltına alındı. Mehmet Altan ile Ahmet Altan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındılar.

Mehmet Altan ile ağbisi Ahmet Altan gözaltına alındı

Mehmet Altan ile ağbisi Ahmet Altan gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Prof. Dr. Mehmet Altan ile ağbisi gazeteci, yazar Ahmet Altan gözaltına alındı.

TERÖRLE MÜCADELE

Gazeteci Yazar Ahmet Altan ile kardeşi Mehmet Altan’ın darbe girişiminden bir gün önce katıldıkları televizyon programında söyledikleri sözler nedeniyle gözaltına alındıkları ifade edildi. Terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınan Altan kardeşler’in 14 Temmuz günü televizyon programında kullandıkları ifadeler gündemde çok tartışılmıştı.

14 TEMMUZ TV PROGRAMI

FETÖ terör örgütüne ait olan Can Erzincan TV kanalına 14 Temmuz günü katılan Altan kardeşler ile FETÖ kapsamında tutuklanmış olan Nazlı Ilıcak’ın darbeyi bir gün önceden bildikleri ve TV’de konuşmalarında darbeyi işaret ettikleri iddia edilmişti. Programda Mehmet Altan şu ifadeyi kullanıyor;

“Türkiye devletinin içinde de muhtemelen bütün bu gelişmeleri dış dünyadan daha fazla belgeleyen izleyen bir başka yapı var. Yani onun ne zaman torbadan yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı da belli değil”

Mehmet Altan’ın bu açıklamalarına destek veren Ahmet Altan ise devamında şu açıklamayı yapıyor;

“Öyle bir anlatıyorlar ki Erdoğan sanki ömrü boyunca burada kalacak. 50 tane AKP’li milletvekili biz Akşener’le parti kuruyoruz dese bütün sistem sarsılıyor. Bu adam sağlam bir zeminde durmuyor. Her an her şeyin değişebileceği ve değiştiğinde bunu çok ciddi hukukla ilgili bir problemin ortasında bırakacak bir ortamda yaşıyor. Türkiye’de gerçekleşmiş askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan bugün aynı kararları vererek teker teker o yolları açıyor”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
FETÖ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM