Memurlar için Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı

Kurban Bayramı tatili 2016 yılında 9 gün yapılacak.

Memurlar için Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı

Memurlar için Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı

2016 yılı Kurban Bayramı tatili resmi olarak dokuz gün oldu. Kamuda çalışanlar için Kurban Bayramı tatili bu yıl 9 gün yapılacak.

İDARİ İZİN

Kamuda çalışan memurlar 16 Eylül 2016 cuma günü idari izinli sayılacak. İdari izinli sayılacak memurlar o gün işe gitmeyecek, mesai yapmayacak ve Kurban Bayramı tatilini dokuz güne çıkarmış olacaklar.

MAAŞLAR BAYRAM ÖNCESİ

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada memur maaşları Kurban Bayramı tatilinden önce ödenecek. Emeklilerin maaşları da memur maaşları gibi Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılacak. Emekli ve memur maaşlarının 8-9 Eylül tarihlerinde yatırılacağı belirtildi.

POLİSLERİN DURUMU

Kamuda çalışanların Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmış olsa dahi, Emniyet Güçleri, polislerimiz bu tatilden yararlanamayacak olup, mesailerinin başında görevlerine devam edecekler.

ÖĞRETMENLERİN SEMİNER ÇALIŞMALARI

Kurban Bayramı tatilinin öğretmenlerin mesleki çalışmalarının ikinci haftasına denk gelmesinden dolayı o hafta mesleki çalışma yapılamayacak. Ayrıca öğretmenler eylül seminer çalışmalarını, mesleki çalışmaları il dışında istedikleri yerde alabilecekler. 2016-2017 Eğitim öğretim yılı okula uyum programı da Kurban Bayramı tatilinden dolayı bu yıl yapılamayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kurban bayramı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM