Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Darbe ismi nedeniyle ifade verdi

Pana Film 15 Temmuz darbe girişimden aylar önce Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) Kurtlar Vadisi Darbe ismi için patent başvurusu yaptı. 15 Temmuz darbe girişimden sonra bu konuda soruşturma başlatıldı. Necati Şaşmaz konuyla ilgili ifade verdi.

Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Darbe ismi nedeniyle ifade verdi

Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Darbe ismi nedeniyle ifade verdi

Kurtar Vadisi dizisinin medya patronları Pana Film dizinin yanında gündemle alakalı çektikleri filmlerle tanınıyorlar. Kurtlar Vadisi Filistin, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Gladio filmleri Pana Film tarafından güncel olaylardan esinlenerek sinemayla buluşturuldu. Pana Film şimdi Kurtlar Vadisi Darbe ile beyaz perdeye inecek.

KURTLAR VADİSİ DARBE PATENT BAŞVURUSU

Kurtlar Vadisi Darbe isim hakkı için Pana Film TPE’ye başvurdu. Türk Patent Enstitüsü’ne Pana Film adına başvuruyu Ali Çavuşoğlu yaptı. 15 Temmuz tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimden sonra Pana Filmin Türk Patent Enstitüsü başvurusu hakkında soruşturma açıldı. Yürütülen soruşturmadan dolayı ifadeye çağrılan ünlü oyuncu Necati Şaşmaz savcılığa ifade verdi. İfadesinin ardından adliyeden ayrılan Necati Şaşmaz açıklama yapmazken Pana Film’den de bu yaşananlarla ilgili bir açıklama yapılmadı.

TPE SAVCILIĞA BİLDİRDİ

Türk Patent Enstitüsü (TPE) Kurtlar Vadisi Darbe için yapılan başvuruyu reddederek konuyla ilgili savcılığa yazı yazmış ve bilgilendirme yapmıştı. TPE tarafından savcılığa gönderilen yazıda, demokratik anayasal düzeni yıkmak için haince yapılan darbe girişimine vurgu yapılmış, Kurtlar Vadisi Darbe isminde marka başvurusunun 15 Temmuz’dan önce yapılması üzerine şüphe ile yaklaşıldığı belirtilmişti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM