Operasyonla gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri tutuklandı

Grup Yorum üyeleri geçen hafta polisler tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınmışlardı. Bugün ise mahkeme tarafından tutuklanan Grup Yorum üyeleri cezaevine gönderildi.

Operasyonla gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri tutuklandı

Operasyonla gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri tutuklandı

İstanbul Okmeydanı’nda yer alan ve Grup Yorum üyelerinin kullandığı İdil Kültür Merkezi’ne geçtiğimiz hafta yapılan operasyonla 10 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınma olayı da Grup Yorum’a ait sosyal medya hesabından açıklanmış ve gözaltına alınmalarla birlikte kültür merkezinde de aramalar yapıldığı belirtilmişti.

GRUP YORUMA GÖZALTI

Grup Yorum üyelerinin çalışmalarını sürdürdüğü kültür merkezinde çalışan üç işçi ile birlikte gözaltına alınan Grup Yorum üyelerine destek amaçlı açıklamalar yapılmıştı. 30 Ocak 2016 tarihinde de emniyet güçleri tarafından düzenlenen operasyonda İzmir’de Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu 29 kişi gözaltına alınmıştı.

TUTUKLANDILAR

Yaptıkları şarkılar, konser alanlarındaki konuşmaları ile bölücü terör örgütü PKK ile ilişkilendirilen Grup Yorum üyeleri bugün tutuklandı. Konserlerinde giydikleri kıyafetlerle dağdaki teröristlerin kıyafetlerinin benerlik göstermesi, her konserlerinde bölücü terör örgütü lehine slogan atılması sürekli tartışıldı. DHKP-C ile de sık sık anılan grup üyeleri sınır dışı da edilmişti. Tutuklanan Grup Yorum üyelerinin isimleri; Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Bölek, Abdullah Özgün

EĞİTİM-SEN’İN VAZGEÇİLMEZ SANATÇILARI

Grup Yorum üyelerini KESK’e bağlı Eğitim-Sen organizasyonlarında sık sık görmek mümkün oluyordu. Eğitim-Sen tarafından düzenlenen etkinlik ve eylemlere destek veren Grup Yorum üyelerinin tutuklanması konusunda da ogretmenlericin.com olarak Eğitim-Sen’den açıklama bekliyoruz. Çünkü Diyarbakır B.Ş. Belediye Başkanı ve HDP Milletvekillerinin tutuklanmasından sonra açıklama yaparak operasyonlara, tutuklamalara tepki gösteren Eğitim-Sen’in Grup Yorum üyelerinin tutuklanması konusundan da geri kalmayacağını düşünüyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM