Otogaza zam geliyor, yarından itibaren otogaz 6-7 kuruş zamlanmış olacak

Yukarı yönlü hareket eden dolar/TL paritesi sonucu akaryakıt fiyatlarına arka arkaya zamlar gelmeye devam ediyor. Haftaya girerken benzin ve motorinde yaşanan zamlardan sonra otogazda da yarından itibaren zamlı fiyatlar geçerli olacak.

Otogaza zam geliyor, yarından itibaren otogaz 6-7 kuruş zamlanmış olacak

Otogaza zam geliyor, yarından itibaren otogaz 6-7 kuruş zamlanmış olacak

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası otogaza zam konusunda açıklama yaptı. PÜİŞ tarafından yapılan zam açıklamasında “2 Kasım 2017 Tarihinden geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı Otogaz da 6-7 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Benzin ve Motorinde ise fiyat değişikliği beklenmemektedir” ifadesine yer verildi.

BENZİN, MOTORİN VE OTOGAZ

Benzin ve motorin sonrasında ise otogaza gelecek olan zamların nedeni olarak dolar ve petrolde yaşanan artış gösterilirken bu haftanın başında benzin ve motorine yapılan zamlarda benzinin litre fiyatı 12 kuruş, motorinin litre fiyatı da 18 kuruş artmıştı. Yeni otogaz fiyatları için net açıklama yapılmazken gelecek 6-7 kuruş zamla birlikte yarından itibaren otogaz zamlı satılmış olacak.

Otogaza gelecek zamla birlikte benzin ve mazota da zam gelip gelmeyeceği merak edilirken şu anda benzin ve motorin fiyatlarında değişiklik olmayacağı açıklandı. Haziran 2017 de LPG fiyatı 2,50 civarında seyrederken yarından itibaren geçerli olacak zamlı fiyatlar sonucu otogaza 5 aylık süreçte yüzde kırktan fazla zam gelmiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM