Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması kararı verilebilir

Bakan Nabi Avcı katıldığı programda kendisine yöneltilen; “Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı?” sorusuna yanıt verdi.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması kararı verilebilir

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması kararı verilebilir

Öğretmen camiası olarak Milli Eğitim Bakanı olarak sürekli haberini yaptığımız Sayın Nabi Avcı’nın bu ve bundan sonraki haberlerimizde Kültür ve Turizm Bakanı olarak geçmesine sanırım alışmamız gerekecek diyerek haberimize geçelim.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı 2016 Ramazan Bayramı tatili ile ilgili açıklamada bulundu. 2016 Ramazan Bayramı tarihine bakarsak, Ramazan Bayramı Arefe günü 4 Temmuz Pazartesi gününe denk gelmektedir. Arefe günü kamu kurum ve kuruluşlarda yarım gün tatildir. 2016 Ramazan Bayramı birinci günü 5 Temmuz Salı gününe, Ramazan Bayramı ikinci günü 6 Temmuz Çarşamba gününe, Ramazan Bayramı üçüncü günü 7 Temmuz Perşembe gününe denk gelmektedir. Pazartesinin yarım gün olması cuma gününün ise tatil olmaması şimdiden 2016 Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması konusu gündeme gelmiş durumda.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLABİLİR

Bakan Nabi Avcı Nasreddin Hoca Anma Etkinlikleri kapsamında katıldığı programda kendisine; “Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı?” sorusuna yanıt verdi. Avcı; “Gelen taleplerin değerlendirileceğini ve Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması kararının Bakanlar Kurulu tarafından verilebileceği” açıklamasında bulundu. Nabi Avcı, özellikle Turizm’den Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması hususunda gelen taleplerin Bakanlar Kurulu tarafından değerlendirilerek bir karar verileceğini ifade etti.

Öğretmenler için olarak 2016 Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Sendikalardan Son Haberler
Sendika Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM