Son Dakika! Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Eş Başkan Fırat Anlı tutuklandı. Akşam saatlerinde tutuklanma talebi ile adliyeye sevk edilen Kışanak ve Anlı tutuklandı.

Son Dakika! Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak tutuklandı

Son Dakika! Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, DBP’li Meclis Üyesi Fırat Anlı, Eski BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata tutuklanarak ceza evine gönderildiler. Yürütülen soruşturmalar kapsamında beş gün önce gözaltına alınan Kışanak ve Anlı dün avukatları ile görüştürülmüşlerdi.

KIŞANAK TUTUKLANDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör soruşturmasında beş gün önce Diyarbakır Havalimanı’nda gözaltına alındı. Aynı gün Anlı adresinde gözaltına alınarak Emniyete götürüldüler. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından önce Fırat Anlı tutuklandı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ise sorgusundan sonra tutuklandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ

Kışanak ve Anlı sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından örgüt üyeliği nedeniyle tutuklandılar. Kışanak’ın gözaltına alınmasından sonra Diyarbakır’da düzenlenen gösterilerde emniyet yetkililerin müdahalesi ile çok sayıda protestocu gözaltına alınmıştı.

İSTANBUL’DA PROTESTO

Bugün İstanbul’da adliye önünde yapılan protestolarda ise Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın gözaltına alınması ve mahkemeye sevk edilmesi konusunda protestolar düzenlenmişti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM