Terör örgütü soruşturması kapsamında 21 öğretmen tutuklandı

FETÖ soruşturmaları devam ediyor, Kocaeli’de göz altına alınan ve adliyeye sevk edilen öğretmenlerden yirmi biri tutuklandı.

Terör örgütü soruşturması kapsamında 21 öğretmen tutuklandı

Terör örgütü soruşturması kapsamında 21 öğretmen tutuklandı

Kocaeli ilinde yürütülen FETÖ soruşturması sonucunda bugün 21 öğretmen tutuklandı. 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından darbe girişimi sonrasında kamuda sürdürülen operasyonlar ve soruşturmalar devam ediyor.

MEB PERSONELİ AĞIRLIKLI

Her gün neredeyse her ilden FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan , tutuklanan kamu çalışanı bilgisi gelmektedir. Bunlardan ağırlıklı olarak MEB personeli dikkat çekmektedir. Kamuda çalışan öğretmen sayısının tüm memur sayılarına göre ağırlıklı olmasından dolayı ve FETÖ’nün yıllardır eğitim camiasına sızma çalışmaları bunun en büyük nedenidir. FETÖ’nün ağırlık verdiği kamu sektörü öğretmenler, hakim ve savcılar ile emniyet olarak dikkat çekmektedir. Askeriyenin yapısı itibari ile askeriyeyi kamu sektöründe değerlendirmek yerine ayrı tutmak gerektiği görüşündeyiz. FETÖ için MEB çalışanları, öğrenciler, okullar hem büyük  maddi rant sağlama yeri hem de istedikleri potansiyele ulaşma yeri olarak görülmektedir.

KOCAELİ’DE 21 TUTUKLAMA

Soruşturma sonucunda adliyeye sevk edilen 25 öğretmenden 21 öğretmen tutuklanarak ceza evine gönderildi. Emniyet ya da yetkililerden konu ile ilgili detaylı açıklama yapılmadı. 25 öğretmenin savcılık sorgusu ve ifadelerinin alınmasının ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme dördü bayan öğretmen olmak üzere toplam yirmi bir öğretmenin tutuklanmasına karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM