Vali Vasip Şahin; İstanbul’da okullar 9 Ocak pazartesi tatil edildi

Sosyal medya üzerinden İstanbul Valisi Vasip Şahin’i mesaj yağmuruna tutan öğrenciler müjdeyi en sonunda aldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapılan açıklamada 9 Ocak Pazartesi günü okulların tatil edildiği açıklandı.

Vali Vasip Şahin; İstanbul’da okullar 9 Ocak pazartesi tatil edildi

Vali Vasip Şahin; İstanbul’da okullar 9 Ocak pazartesi tatil edildi

İstanbul’da okullar pazartesi günü tatil edildi. Yoğun kar yağışı, buzlanma ve hava muhalefeti nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartesi günü İstanbul geneli tüm okullar tatil edildi. İstanbul’da okulların tatil edilmesi duyurusunu Vali twitter hesabından açıkladı. 10 Ocak salı günü okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda ise bir açıklama yapılmazken, İstanbul’da etkisini sürdüren kar yağışının Pazartesi günü de devam etmesi durumunda 10 Ocak salı günüde okulların tatil edilebileceği beklenmektedir.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI

Cuma akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul’da hafta sonu yapılan Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınavlarında büyük sıkıntılar yaşandı. Sınava giremeyen ve sınava geç kalan öğrencilerin Valilik ve sınav sorumlularına karşı istekleri ise tekrar sınav hakkı verilmesi olmuştu. Yetkililerden alınan bilgilerde AÖL sınavı için ikinci bir hakkın verileceği belirtilmişti.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

9 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da okullar tatil edildi. Açıklama ise öğrencilerin sosyal medya fenomeni olan İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapıldı. Vali Vasip Şahin yaptığı açıklamada pazartesi günü İstanbul’da okulların bir gün süre ile tatil ediliğini ifade etti.

Vasip Sahin

Vali Vasip Şahin Açıklaması;

İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM