Valilik’ten kar tatili açıklaması, 9 Ocak Pazartesi kar tatili olan iller, ilçeler

9 Ocak Pazartesi günü Bursa’da, İstanbul’da, Kocaeli’nde, Tokat’ta, Yalova’da, Kastamonu’da, Kırklareli’nde, Nevşehir’de, Edirne’de, Samsun’da, Yozgat’ta, Düzce’de, Bartın’da, Zonguldak’ta, Çanakkale’de, Balıkesir’de okullar tatil edildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada okulların Pazartesi günü bir gün süre ile tatil edildiği açıklandı.

Valilik’ten kar tatili açıklaması, 9 Ocak Pazartesi kar tatili olan iller, ilçeler

Valilik’ten kar tatili açıklaması, 9 Ocak Pazartesi kar tatili olan iller, ilçeler

Geçtiğimiz hafta içi Perşembe ve Cuma günü yurtta başlayan kar yağışı etkisini arttırarak devam ediyor. İstanbul başta olmak üzere çeşitli büyük kentlerde kar yağışı hafta sonuna denk gelmesinden dolayı büyük problemler yaşanmadı ancak yarın mesainin başlaması ile birlikte binlerce öğrenci ve çalışan yollarda olacak. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilemesinden dolayı buzlanma ve hava muhalefeti nedeniyle 9 Ocak pazartesi günü kar tatili olan iller ve ilçeler Valilikler tarafından açıklanmaya başladı.

BURSA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bursa’da 9 Ocak pazartesi okullar tatil mi sorusunun cevabını Valilik verdi. Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada pazartesi günü eğitime bir gün arar verildiği açıklandı. Valilik il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liseleri bir gün süre ile tatil ettiğini açıkladı. 09 Ocak 2017 Pazartesi Bursa’da okullar tatil edildi. Ayrıca Valilik kamu personelleri arasında engelli personel ile hamile personellerin de bir gün süre ile idari izinli sayılacağını açıkladı.

ÇANAKKALE’DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Çanakkale’de okullar tatil edildi. 9 Ocak Pazartesi günü Çanakkale’de okulların tatil edildiği açıklandı. Çanakkale Gelibolu’da okullar Pazartesi ve Salı olmak üzere iki gün tatil edilirken, Çanakkale merkez ve Çanakkale ilçeleri Ayvacık, Biga, Lapseki, Bayramiç, Ezine, Çan, Eceabat ve Yenice ilçelerinde ise bir gün (Pazartesi) okullar tatil edildi. Hamile olan, engelli olan MEB personelleri ile kamu çalışanları okulların tatil edildiği günlerde idari izinli sayılacak.

ZONGULDAK’TA KAR TATİLİ

Zonguldak’ta pazartesi günü okullar tatil mi? Valilik tarafından yapılan açıklamada Zonguldak’ta 9 Ocak Pazartesi günü Zonguldak merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerin tatil edildiği açıklandı. Ayrıca Ereğli, Kozlu, Kilimli  ilçelerinde de okullar tatil edildi.  Okulların tatil edildiği yerlerde çalışan kamu personellerinden hamile olanlar ile engelli olanların da idari izinli sayılacağı belirtildi.

BARTIN’DA KAR YAĞIŞI SÜRÜYOR

Bartın‘ın Amasra ilçesinde köyler tatil edildi. Amasra’da taşımalı öğrencilere de bir gün süre ile okullar tatil edilirken Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sitesindeki duyuruya göre ilçe merkezindeki okullar eğitim öğretime devam edecekler. Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde de okullar 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildi. Bartın Valisi tarafından yapılan açıklamaya göre Bartın geneli tüm köyler ve taşımalı öğrenciler 9 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verdiler.

DÜZCE’DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Düzce‘nin Akçakoca ilçesinde 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. Buzlanma ve hava koşullarından dolayı Akçakoca ilçesinde tüm okulların tatil edildiği açıklandı.

İSTANBUL’DA OKULLARIN TATİL DURUMU

İstanbul’da 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. İstanbul Valisi taptığı açıklamada Pazartesi günü okulların tatil edildiğini açıkladı. 9 Ocak pazartesi günü İstanbul genelinde tüm okullar tatil edildi.

SAMSUN VE YOZGAT’TA EĞİTİME KAR TATİLİ

9 Ocak pazartesi Samsun’un Vezirköprü, Ladik, Havza, Kavak, Asarcık ve Çarşamba ilçelerinde okullar tatil edildi. Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde ise okullar pazartesi günü tatil edildi. İlçeye bağlı tüm okullar tatil edildi.

NEVŞEHİR VE EDİRNE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Nevşehir’de 9 Ocak pazartesi okullar tatil mi? Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre 9 Ocak Pazartesi günü tüm il geneli okullar tatil edildi. Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise yaptığı açıklamada 9 Ocak Pazartesi günü Edirne’de okullar tatil edildi ifadelerini kullandı.

YALOVA, KIRKLARELİ, KASTAMONU İLLERİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

9 Ocak Pazartesi günü Yalova’da okullar tatil edildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada Yalova geneli tüm okulların tatil edildiği belirtildi. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü Kırklareli’de okullar tatil edildi ifadeleri kullanıldı. Kırklareli’de il geneli tüm okullar tatil edildi. Kastamonu merkez ve Kastamonu merkeze bağlı taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiği belirtildi.

TOKAT’TA EĞİTİME KAR MOLASI

Tokat’ta 9 Ocak pazartesi günü okullar tatil edildi. İl geneli yapılan kar tatili Tokat geneli tüm okulları kapsamakta olup, 9 Ocak Pazartesi günü hamile kamu personelleri ile engelli kamu personelleri idari izinli sayılacak.

KOCAELİ’NDE TÜM OKULLAR TATİL EDİLDİ

Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Kocaeli’nde il geneli tüm ana okulları, ilkokullar, ortaokullar ve liseler tatil edildi. 9 Ocak Pazartesi Kocaeli’nde okullar tatil edildi.

BALIKESİR’DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Balıkesir’in Bandırma, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okullar tatil edildi.

AKSARAY’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Aksaray’da 9 Ocak pazartesi okullar tatil edildi. İl geneli tüm okulların kar tatili olduğu açıklandı.

BOLU’DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Bolu’da 9 Ocak Pazartesi günü tüm okullar tatil edildi, ayrıca Halk Eğitim merkezlerinin de tatil edildiği açıklanırken engelli kamu personelleri ile hamile çalışanlar idari izinli sayılacak.

AMASYA’DA OKULLAR PAZARTESİ TATİL

İlk ve orta dereceli okullar 9 Ocak Pazartesi günü Amasya’da tatil edildi. Ayrıca engelli ve hamile olan kamu personellerine de idari izin verildiği açıklandı.

ÇANKIRI VE ÇORUM TATİL

Çankırı’nın  Orta ilçesininde tüm okullar, Atkaracalar ilçesinde yer alan taşımalı eğitim verilen okulların tatil edildiği belirtildi. Çorum’da ise Çorum merkez ilçelerden İskilip, Ortaköy ve Mecitözü yer alan tüm okullar 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildi.

KONYA’DA TATİL EDİLDİ

Konya’da okullar 9 Ocak pazartesi tatil edildi. Konya merkez ve 7 ilçesinde eğitime kar tatili molası verildi. Kar yağışı, don ve buzlanma nedeniyle Konya genelinde okullar tatil edilirken hamile olan personeller ve engelli personellere idari izin verildiği açıklandı.

MANİSA VE TEKİRDAĞ TATİL

Manisa Gördes’te tüm okullar tatil edildi. Diğer ilçelerde ise kısmi tatiller yapıldı. Tekirdağ Valiliği yaptığı açıklamada Tekirdağ ve tüm ilçelerde Pazartesi günü okulların kar tatili ilan edildiğini açıklandı.

SAKARYA’DA OKULLAR TATİL

Vali Hüseyin Avni Coş tarafından yapılan açıklamada Sakarya’da 9 Ocak Pazartesi okullar tatil edildi bilgisi verildi. İlkokullar ve ortaokullar Sakarya genelinde hava şartları nedeniyle tatil edildi.

Güncelleniyor… Sayfayı aralıklarla yenileyiniz.

Son güncelleme saati: 20:25

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM