Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde akademik personel dahil 10 tutuklama

MEB ve kamu personelleri başta olmak üzere yürütülen FETÖ soruşturmasında akademik personeller içerisinde FETÖ’nün yapılanması dikkat çekiyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde akademik personel dahil 10 tutuklama

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde akademik personel dahil 10 tutuklama

FETÖ soruşturması Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde sürüyor. Aralarında akademik personellerin de yer aldığı belirtilen 34 şüpheli gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerden 28 kişi emniyetteki sorgusu ve ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyedeki savcılık ifadelerinden sonra 10 kişi tutuklandı.

ÜNİVERSİTE’DE OPERASYON

FETÖ/PDY soruşturmasında Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Van’da kamu kurum ve kuruluşlarında yürütülen inceleme ve soruşturmalar devam ediyor. Van’da bulunan ve Türkiye’nin büyük üniversiteleri arasında yer alan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik ve idari personellerine yönelik yürütülen soruşturmada 34 kişi göz altına alındı. Gözaltına alınan kişilerden 28 kişi adliyeye sevk edildikten sonra 3 kişi serbest bırakıldı. 25 kişiden 15 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

10 TUTUKLAMA

Gözaltına alınan şüphelilerden altı kişi Emniyetteki işlemlerinden sonra serbest bırakılırken, savcılık 10 kişinin tutuklanmasına kadar verdi. Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması kapsamında Van’da yürütülen soruşturmalar neticesinde geçtiğimiz haflarda birçok öğretmen gözaltına alınmış, öğretmenlerden meslekten ihraç edilenler olmuştu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim