Wikipedia; FETÖ lideri Fethullah Gülen öldü, işte ölüm tarihi

Fethullah Gülen 13 Nisan 2017 tarihinde ölecek. Wikipedia internet sitesinde yer alan bilgiye göre FETÖ liderinin yaklaşık 6 ay ömrü kaldı. İnternet sitesi Fethullah Gülen’in ölüm tarihini yayınlayarak tüm dikkatleri üstüne çekti.

Wikipedia; FETÖ lideri Fethullah Gülen öldü, işte ölüm tarihi

Wikipedia; FETÖ lideri Fethullah Gülen öldü, işte ölüm tarihi

Dünyaca ünlü bilgi ve ansiklopedi internet sitesi Wikipedia Fethullah Gülen’in ölüm tarihini yayınladı. İnternet sitesi Gülen’in bilgilerinin yer aldığı başlıkta ölüm tarihi olarak 13 Nisan 2017 tarihini belirtti. Gülen hakkında yer alan bilgiler arasında doğum tarihi, anne, baba bilgileri, resimleri ve öz geçmişi yer almaktadır.

FETHULLAH GÜLEN ÖLDÜ

Dünyada binlerce içerik sağlayıcısı olan Wikipedia ansiklopedi sitesinde bilgi girişleri gönüllü kişiler tarafından yapılmaktadır. İçerik oluşturma ve düzenleme işleri gönüllüler tarafından yapılan sitede Fethullah Gülen hakkında bilgi girişini veya son güncelleme ile Gülen’in ölüm tarihi olarak 13 Nisan 2017 verisini giren kişinin bilgileri açıklanmadı. Wikipedia internet sitesine üye olarak yeni bilgi girişi yapabilir veya mevcut bilgiler üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. İnternet sitesi denetleyici editörleri tarafından bilgiler denetlenmekte, kontrol edilmekte onaylandıktan sonra ise yayınlanmaktadır.

BİLGİLERİ DEĞİŞTİRDİLER

Wikipedia Fethullah Gülen’in ölüm bilgilerinin yer aldığı sayfayı değiştirdi. Değiştirilen bilgiler arasında ölüm tarihi kaldırıldı. Fethullah Gülen’in öğrenim hayatı, gençlik dönemi, 70 li yıllar, 80 li yıllar, 90 lı yıllar ve 2000 sonrası olarak bilgilere yer veriliyor. Fethullah Gülen hareketi ve kişisel davalarına da yer verilen profil sayfasında ABD’de yaşadığı yer ve mezhep bilgileri de yer almaktadır.

fethullah-gulen-oldu

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM