Zamlı emekli ve memur maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu

Memurların ve emeklilerin zam oranları geçtiğimiz hafta içi belli olmuştu. Açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte enflasyon zam oranları da açıklanmıştı. Açıklanan bu rakamlarla birlikte zamlı memur maaşlarının yatacağı tarih açıklandı.

Zamlı emekli ve memur maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu

Zamlı emekli ve memur maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu

Memurlar zamlı maaşlarını 15 Ocak 2017 tarihinde alacaklar. SSK ve Bağ-Kur emeklisi olanlar ise zamlı ocak maaşlarını 17 Ocak tarihinden itibaren alacaklar. Emekliler 17 Ocak’tan itibaren maaş ödeme günlerinde zamlı maaşlarını alabilecekler. SSK ve Bağ-Kur emeklisi olanların Ocak maaşları yüzde 4,73 oranında zamlı yatacak. Enflasyon oranlarına göre belirlenen zam oranında emeklilerin zam oranları 2016 yılının ikinci yarısındaki enflasyon rakamlarına göre açıklandı.

MEMURA ENFLASYON ZAMMI

2016 enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra toplu sözleşme gereği yüzde üç zam alacak memurlara ayrıca enflasyon zammı ödenmeyecek. Enflasyon rakamlarının toplu sözleşme maddesinde belirtilen orandan düşük çıkması memura enflasyon zammı ödenmemesine neden oldu. Sözleşmede enflasyon rakamı belirlenmişti.

MAAŞ MİKTARLARI

Aralık 2016 maaşı bin lira olan bir SSK ve Bağ-Kur emeklisi birinin Ocak 2017 yeni maaş oranı bin 47 lira 30 kuruş oldu. Emekli maaşı 1500 lira olan kişinin eline ise bu aydan geçerli olmak üzere 1570 lira 90 kuruş geçecek. Emekli maaşı iki bin lira olan birinin ise maaşı 2 bin 94 liraya çıkmış oldu.

MEMUR EMEKLİLERİ

Memur emeklilerinin zam oranları ise açıklanmadı. Memur emekli maaşı bu ay zamsız olarak ödendi. İki milyona yakın memur emeklisinin alacaklar zam farkları ise önümüzdeki hafta içi netleşecek. Memur emeklisi zam oranı ve maaş farkları için SGK’dan yapılacak açıklama memur emeklileri tarafından bekleniyor.

Öğretmenler İçin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM