Kültür Sanat Dünyasında ‘Yeni Akil’ Oluşumu Mu?

Kültür Sanat Dünyasında ‘Yeni Akil’ Oluşumu Mu? Başbakan Ahmet Davutoğlu Dost Meclisi Yemeği’nde kültür sanat dünyasından ünlü isimlerle bir araya geldi. Dost Meclisi Yemeğine Kimler Katıldı? Dolmabahçe’de bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi’ndeki “dost meclisi” olarak lanse edilen yemeğe, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Karaman’da yaşanan tecavüz olayına yaptığı yorumdan dolayı son dönemlerde sosyal medya başta olmak […]

Kültür Sanat Dünyasında ‘Yeni Akil’ Oluşumu Mu?

Kültür Sanat Dünyasında ‘Yeni Akil’ Oluşumu Mu?

Başbakan Ahmet Davutoğlu Dost Meclisi Yemeği’nde kültür sanat dünyasından ünlü isimlerle bir araya geldi.

Dost Meclisi Yemeğine Kimler Katıldı?

Dolmabahçe’de bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi’ndeki “dost meclisi” olarak lanse edilen yemeğe, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Karaman’da yaşanan tecavüz olayına yaptığı yorumdan dolayı son dönemlerde sosyal medya başta olmak üzere tepki alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile kültür ve sanat dünyasından yaklaşık 80 davetli katıldı.

Dost Meclisi YemeğiDost Meclisi Yemeği

EDİZ HUN: DESTEK İÇİN BURADAYIZ

Yemek öncesinde sanatçılardan bazıları gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bunlardan birisi olan Ediz Hun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun daveti üzerine toplantıya katıldığını belirterek, birlik, beraberlik vurgusu yaptı. Hun devamında “Gençlerimizi yitirmekte olduğumuz bu zor günlerde birbirimizi sevgiyle, bağlılık içinde kucaklamamızın önemini vurgulamak üzere destek vermek için buradayım”açıklamasını yaptı.

Ressam İsmail Acar ise Hükümetin izleyeceği kültür politikalarının görüşüleceğini belirterek, kendilerinin de bu konuda görüşlerini ortaya koyacağını aktardı.

Dost Meclisi Yemeği

OSMAN SINAV: KÜLTÜR SANAT PAKETİ AÇIKLANACAK

Ünlü yönetmen Osman Sınav basın mensuplarının sorularına yanıt olarak, “Başbakan Ahmet Davutoğlu kültür sanat paketi açıklayacak bizler de bu paketten haberdar olacağız. İnşallah ‘neler yapabiliriz ülkemizle, gündemimizle ilgili, ülke gündemiyle kültür ve sanat alanında nasıl bir misyon üstlenmemiz lazım’ düşüneceğiz. Kültür ve sanat adına ülkenin gündemi ne olursa olsun, mutlaka ciddi adımlar atılması lazım. Yani illa siyasi gündem her şeyi belirlememeli. Kültür ve sanat adına atılacak adımlar da çok önemlidir. Asıl geleceği belirleyecek olan şey, kültür ve sanat alanındaki gündemdir.” açıklamasında bulundu.

Dost Meclisi Yemeği

Bilgi, Metin, Resim İçerik: Karar

Kültür Sanat
Kültür Sanat

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM